USD30,99
EURO33,64
JPY20,72
RUB0,333800
GBP39,36
EURO/USD1,08
BIST9.347,17
GR. ALTIN2.015,82
BTC51.484,35

Instagram, Reşit Olunduğunun Kanıtlanması İçin Kefil İsteyecek

instagram-yas-siniri
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Instagram, kullanıcıların reşit olup olmadığını tespit etmek için, kullanıcıların üç yetişkin takipçisinden 18 yaşından büyük olduklarına dair onay almak üzerinde çalışıyor.

Instagram’ın, kullanıcıların kaç yaşında olduğunu doğrulamak için yeni yöntemler test ettiği ortaya çıktı. Buna göre Instagram, Yoti tarafından geliştirilen ve yüz tarayarak yaş tespiti yapabilen bir yapay zekâ aracı ile kullanıcıların üç takipçisinden 18 yaşından büyük olduğuna dair onay almak olmak üzere iki yeni yöntem üzerinde çalışıyor.

Video Selfie veya Kefil İstenecek

Instagram, güçlü yaş doğrulamasını ilk kez test etmeye başlayacak ve yaşlarını 18 yaşından büyüğe değiştirmeye çalışan kullanıcıların otomatik yaş doğrulaması için bir video selfie yüklemesini veya kendilerine kefil olacak üç yetişkin bulmasını isteyecek.

Başlangıçta ABD’de kullanıma sunulacak değişiklikler, Instagram’ı kullanmaya başladıklarında 18 yaşından küçük olduklarını belirten ancak sonrasında yaş kısıtlamalı özelliklere erişmek için doğum tarihini değiştirmek isteyen kullanıcılar için geçerli olacak.

Bu kullanıcılardan şu anda yaşlarını kanıtlamak için kimlik yüklemeleri isteniyor, ancak bu yaklaşım gizlilik ve güvenlik riskleri taşıyor. Instagram, “Instagram’a kaydolmak için kullanıcıların en az 13 yaşında olmasını istiyoruz. Bazı ülkelerde asgari yaşımız daha da yüksek. Birinin genç olup olmadığını bildiğimizde, onlara, tanımadıkları yetişkinlerden istenmeyen iletişimleri önleme ve reklam verenlerin reklamlarla onlara ulaşmak için sahip oldukları seçenekleri sınırlama gibi yaşa uygun deneyimler sağlamaya çalışıyoruz” dedi.

Kefillerin, 3 Gün İçinde Doğrulaması Gerekecek

Instagram, “Çevrimiçi yaş doğrulaması için net standartlar belirlemek için sektörümüzdeki diğer kişilerle ve hükümetlerle birlikte çalışmak istiyoruz” açıklaması yaptı ve yeni yaş doğrulama sisteminin detaylarını şöyle anlattı:

-Yeni seçeneklerin ilkinde, bir kullanıcı, yaş doğrulama girişimi Yoti ile paylaşılan bir video selfie yükler.Yoti, görüntüleri yükleyicinin yaşını tahmin etmek için kullanır ve ardından sunucularından siler.

-İkinci seçenek, bunun yerine bir Instagram kullanıcısı, yaşını doğrulamaya kefil olması için diğer yetişkinlere izin verecek ve kullanıcı, üç gün içinde yaşını doğrulaması için hepsi 18’in üzerinde ve hiçbiri aynı anda başka birine kefil olmayan üç ortak takipçi bulması gerekecek.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da ve Instagram‘da takip etmeyi unutmayın!

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Instagram, Reşit Olunduğunun Kanıtlanması İçin Kefil İsteyecek

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Hedera Güncel ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!