USD33,00
EURO35,98
JPY0,209700
RUB0,374100
GBP43,00
EURO/USD1,09
BIST11.064,85
GR. ALTIN2.570,72
BTC63.561,10

İngilizce Kursu Nasıl Seçilir? İngilizce Kursu Hangi Özelliklere Sahip Olmalı?

İngilizce Kursu
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İngilizce kursu; İngilizce öğrenmenin en iyi yollarından bir tanesidir. Günümüzde yabancı dil öğrenmek için farklı yöntemler vardır. En etkili taktik ise yabancı dil kursudur. Peki, bu kurs nasıl olmalıdır?

Örgün, online veya farklı yöntemlerle İngilizce öğrenebilmek artık çok kolay! Aslında günlük hayatta birçok İngilizce terimi ile karşılaşılmaktadır. Bu nedenle İngilizce öğrenmek günlük hayatta başlamaktadır. Ancak daha etkili ve akıcı bir şekilde İngilizce öğrenmek için, dil seviyesinin artırılması gerekir. Peki bunun için hangi kurs tercih edilmelidir? İşte detaylar!

İngilizce Yabancı Dil Kursu Nedir?

İngilizce Kursu

İngilizce öğrenmek ve bu alanda dil yeterliliğinin kanıtlanması için çeşitli yabancı dil kursları tercih edilmektedir. Bu kurslar ile sertifika kazanmak mümkündür. Böylelikle hem seyahatlerde hem de eğitim ve iş alanlarında; daha rahat İngilizce konuşma ve dinleyebilme mümkün olmaktadır. Özellikle iş alanlarında İngilizce sertifikasına sahip olan kişiler daha çok tercih edilmektedir.

İngilizce Kursu Nasıl Seçilmelidir?

İngilizce Kursu

Yabancı dil öğrenmek için, önceliğiniz bu dili neden öğrenmek istediğiniz olmalıdır. Çünkü kurslar bu doğrultuda eğitimler gerçekleştirmektedir. Özellikle iş amaçlı tercih edilen kurslarda, mesleki ve ana dili İngilizce olan eğitimler daha ağırlıklıdır. Kişisel gelişim için İngilizce öğrenmek istiyorsanız, daha farklı bir eğitim alınmaktadır. Peki, doğru kursu bulmanızda yardımcı olacak detaylar nelerdir? Açıklanacak olursa;

1 – Kişisel Gelişim İçin İngilizce Kursu

İngilizce Kursu

Kendinizi yabancı dil alanında geliştirmek istiyorsanız, öncelikle hangi alanda gelişmek istediğinize karar vermelisiniz. Çünkü bu kurslar; İngilizce yazma, okuma, konuşma veya dinleme becerilerinin gelişmesi yönünde eğitimler vermektedir. Sizin İngilizce becerilerinden hangisinde gelişmek istediğiniz ve hangi seviyeye ulaşmak istediğiniz oldukça önemlidir.

İngilizce yabancı dil kursları, kişisel gelişim amacıyla genel İngilizce eğitim programları vermektedir. Bu noktada kurslardan alacağınız genel İngilizce eğitiminde, şu detaylar dikkat çeker;

 • Kelime dağarcığını genişletme
 • Temel dil bilgisi kuralları
 • İngilizce yazma ve konuşma becerilerinin geliştirilmesi yönünde verilen eğitimler
 • İlginiz olan konulara ve hedeflere uygun bir eğitim
 • Online İngilizce kursu

2 – İş Amaçlı Mesleki Yabancı Dil Kursu

İngilizce Kursu

Günümüzde genellikle iş amaçlı İngilizce öğrenme söz konusu olmaktadır. Amacınız iş dünyasında doğru iletişimi kurma yönünde ise, öncelikle hangi alanlarda İngilizce öğrenmek istediğinize karar vermelisiniz. Örneğin, hangi sektörde çalışıyorsunuz veya hangi sektör sizin için kariyer yapmaya daha elverişli? Bu doğrultuda karar vereceğiniz alanla ilgili becerilerinizi İngilizce yönünden geliştirmeniz gerekir.

Mesleki alanda eğitim veren İngilizce yabancı dil kursları, genellikle sektöre özel bir program sunmaktadır. Bu doğrultuda alacağınız eğitimin kapsamı, şu şekildedir;

 • İngilizce sunum becerileri
 • İngilizce iş görüşmeleri
 • İş terminolojisi
 • İş dünyasına yönelik özel İngilizce programı

İngilizce Yabancı Dil Kursu Seçilirken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

İngilizce Kursu

Yabancı dil kursu seçerken dikkat etmeniz gereken birçok detay bulunmaktadır. Özellikle çeşitli konulara önem vererek, size en uygun kursu bulmanız mümkün olacaktır. İşte, kurs seçiminde öne çıkan faktörlerden bazıları;

Kursun Bulunduğu Konumİlk önceliğiniz kursun konumu olmalıdır. Evinize, iş yerinize veya yaşadığınız bölgeye uygun bir kurs, her zaman daha kolay ve avantajlıdır. Özellikle zamanın sınırlı olduğu durumlarda, daha kolay ulaşım sağlanır.
Verilen Eğitimin TürüVerilen kursun türü de, en çok dikkat edilen noktalardan biridir. İngilizce kursu online ve yüz yüze olarak tercih edilebilir. Ancak esneklik sunması ve çalışma durumlarının olması noktasında online kurslar daha çok tercih edilmektedir.  
Verilen Eğitimin KalitelisiTabii ki kalite, öğrenme deneyimini etkileyen faktörler arasında ilk sıradadır. İyi bir kurs, alanında uzman, nitelikli ve deneyimli eğitmenlere sahiptir. Böylelikle öğrenme hızını da etkiler. Sizin bu noktada; kursun öğretme teknikleri, kurs öğretmenlerinin geçmişi ve alınan sertifikalar hakkında detaylı bilgi almak için, kurslarla iletişime geçmeniz doğru olacaktır.
Kurs SüresiKurs süresi farklılık gösteren noktalardan bir tanesidir. Özellikle bazı kurslar birkaç saat olan programlar sunarken, bazıları yoğun ve hızlandırılmış eğitim programlarına sahiptir. Öğrenme hızınız ve zamanınızı, uygun programlara göre ayarlayarak, en uygun kurs süresini seçmelisiniz.
Kurs SaatleriAkşam, sabah veya hafta sonu olarak eğitim veren kurslar mevcuttur. Bu kurslar genellikle haftada birkaç saat olarak eğitimler vermektedir. İş veya diğer durumlarınızda, kurs gün ve saatlerinde esneklik sağlayacak eğitimleri tercih edebilirsiniz. Bu şekilde kendiniz için iyi bir kurs seçebilirsiniz.
İngilizce Kursu FiyatlarıKurs fiyatları, sunulan hizmetleri ve eğitimin kapsamına göre değişiklik göstermektedir. Bazı kurslarda eğitim materyalleri ücretsiz olurken, bazıları ücretlidir. Bu durum kurs fiyatlarının değişmesinde etkilidir. Kursların sunduğu özellikler ve aktiviteler göz önünde bulundurularak, farklı fiyatlardan eğitim alınmaktadır. Siz de uygun olan kursu araştırarak karar verebilirsiniz.

Ankara’da En İyi İngilizce Kursu Hangisidir?

İngilizce Kursu

Ankara’da farklı öğrenme metotları sunan yabancı dil kursları vardır. Bu yönüyle olanakları ve avantajları birbirinden ayrılan İngilizce kursu Ankara fiyat ve kaliteli olarak birbirinden ayrılır. Sizin hangi eğitim metoduyla öğrenmeye yakın olduğunuz, bu noktada öne çıkmaktadır.

Bir kursa gitmeden önce detaylı ve uzun bir araştırma yapılması gerekir. Öncelikle amacınızı çok iyi belirlenmelisiniz. Alacağınız eğitim genel İngilizce, sınav İngilizcesi yoksa dil okulu için mi geçerli? Ya da akademik kariyer yapmak için mi? Tüm bu noktada Hacettepe. ingilizce kursu gibi kurumsal seçenekler öne çıksa da, çeşitli olanaklara sahip birçok kursta bulunur.

Ankara Kızılay İngilizce kursu – TAC yabancı dil kursu yorumlar açısından farklı görüşler ortaya çıkmaktadır. Bu kursu tercih edenler arasında memnun olan veya olmayanlar da vardır. Siz yapacağınız araştırmalar ve uygun öğrenme teknikleri sunan kurslara göre karar vermelisiniz. İşte, en çok tercih edilen Ankara yabancı dil kursları;

İngilizce Yabancı Dil Kursu Etimesgutİngilizce Yabancı Kursu Sincanİngilizce Kursu Yabancı Dil Kursu Eryamanİngilizce Kursu Yabancı Dil Batıkentİngilizce Kursu Kızılay
Altın Oran Akademi Etimesgut ŞubesiSincan İngilizce Yabancı Dil KursuModa Dil Eryaman Yabancı Dil KursuTürk Amerikan Derneği Yabancı Dil KursuTAC  Yabancı Dil Kursu
Perfect English Etimesgut ŞubesiEnglish Time SincanPerfect English Eryaman ŞubesiActive English Batıkent ŞubesiPerfect English Kızılay Şubesi

En İyi İngilizce Kursu İstanbul Önerileri

İngilizce Kursu

Merkezi İstanbul’da bulunan çeşitli dil kursları vardır. Yabancı dilin gelişebilmesi ve daha etkili bir şekilde konuşulabilmesi için, özel ders verilmektedir. Özellikle hızlandırılmış yabancı dil kursu programları, yaklaşık 2 ay sürerek İngilizcenin öğrenilmesine katkı sağlamaktadır. İstanbul’un en iyi Asya ve Avrupa’da bulunan İngilizce yabancı dil kursu listesi şu şekildedir;

 • Dilko English
 • Akademik Yabancı Dil Okulları
 • English Time İngilizce Yabancı Dil Kursu
 • Amerikan Kültür İngilizce Yabancı Dil Kursları
 • British Time İngilizce Yabancı Dil Kursu
 • Just English Dil Okullar

Sık Sorulan Sorular

İngilizce Kursu

Yabancı dil kursu programları kurstan kursa değişiklik gösterse de, genellikle prosedür aynı şekilde ilerlemektedir. Bu noktada en çok merak edilen ve sizin tarafından sorulan en sık sorular, şu şekildedir;

1 – Yabancı Dil Derslerinde Hangi Beceriler Geliştirilir?

İngilizce Kursu

Daha önce de söylendiği gibi, alacağınız eğitim ve amaçlarınız doğrultusunda çeşitli becerilerinizin geliştirilmesi mümkündür. Ancak birçok eğitim kurumu ana dil mantığında eğitim vermektedir. Bu noktadan alacağınız eğitimle; İngilizce yazma, okuma, dinleme ve konuşma gibi dört temel becerilerinizi  geliştirme imkânı elde edebilirsiniz.

2 – Yabancı Dil Sınıflarının Özellikleri Nelerdir?

Eğitimler 14,16, 20 ve 25 kişilik olacak şekilde verilmektedir. Genellikle bu tür eğitimler online İngilizce olarak verilir. Ancak örgün olarak verilen eğitimlerde ise; projeksiyonlu, bilgisayarlı ve internet bağlantılı sınıflar olmaktadır. Ayrıca birçok yabancı dil kursu sınıflarında klimada bulunmaktadır.

3 – İngilizce Yabancı Dil Kursları Sertifika Veriyor mu?

Yabancı dil kurslarında, kur bitiminde sınav gerçekleşmektedir. Buna kur atlama sınavı veya yabancı dil seviye tespit sınavı denir. Yapılan sınavdan minimum 50 ve üzeri alan kursiyerler başarı sertifikası kazanmaktadır.

4 – Yabancı Dil Kurs Saatleri Nasıldır?

Genel İngilizce eğitimleri ve programlarında ders saatleri aynı olmaktadır. Bir kur 100 ders saati olmak üzere gerçekleşmektedir. Bir ders saati ise 40 dakikadır. Yabancı dil kursları genel olarak günde 4 saat eğitim vermektedir.

5 – Yeni Ders Grupları Hangi Aralıklarla Açılmaktadır?

Kurslar arasında farklılık yaşansa da, genellikle yeni kur açılma süresi; 2-3 hafta aralıklarla gerçekleşmektedir.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
İngilizce Kursu Nasıl Seçilir? İngilizce Kursu Hangi Özelliklere Sahip Olmalı?

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Hedera Güncel ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!