USD33,04
EURO35,94
JPY0,210700
RUB0,377200
GBP42,81
EURO/USD1,09
BIST11.156,20
GR. ALTIN2.549,54
BTC67.417,55

İmamoğlu’ndan İYİ Parti’ye tepki

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu’dan açıklama. İYİ Parti’nin 81 ilde kendi adayını çıkarma kararına ilişkin konuştu. “Ben ittifakın hala gerekli olduğuna inanıyorum. İttifak sürecinin Türkiye’de bir gerçektir. Bunun da müzakereye açık olması gerektiğini söylüyorum. Açıkçası dünkü yapılan tariften de müzakerenin kapanmadığını düşünüyorum. Tabii bunu zamanla göreceğiz. Zaten en önemli unsurun toplumsal ittifak olduğunu ve özellikle muhalefet tabanının güçlü bir ittifak modeliyle sonuca kavuşabileceğini bilen birisiyim” açıklamasını yaptı.

İmamoğlu’ndan İYİ Parti’ye tepki

Ekrem İmamoğlu, İYİ Parti’nin 81 ilde kendi adayını çıkarma kararına ilişkin “Ben ittifakın hala gerekli olduğuna inanıyorum. İttifak sürecinin Türkiye’de bir gerçektir. Bunun da müzakereye açık olması gerektiğini söylüyorum. Açıkçası dünkü yapılan tariften de müzakerenin kapanmadığını düşünüyorum. Açıkçası dünkü yapılan tariften de müzakerenin kapanmadığını düşünüyorum. Tabii bunu zamanla göreceğiz. Zaten en önemli unsurun toplumsal ittifaktır. Özellikle muhalefet tabanın güçlü bir ittifak modeliyle sonuca kavuşabilir” açıklamasını yaptı.

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Spor Tesisleri Temel Atma Töreni’e katıldı. Ardından gazetecilerin sorularını yanıtladı. İmamoğlu, İYİ Parti’nin dün yaptığı Genel İdare Kurulu  toplantısı sonrası Parti Sözcüsü Kürşat Zorlu’nun “81 ilde kendi adayımızı çıkakaracağız” açıklamasıyla ilgili soru üzerine şunları söyledi:

“MÜZAKERENİN KAPANMADIĞINI DÜŞÜNÜYORUM”

“Ben hala aynı düşünüyorum. Yani neticede Sayın Akşener’in Sayın Genel Başkan’ın daha önceki ifadelerini de dinlediğimi ve özenle dinlediğimi, takip ettiğimi söyledim. Ben dünkü açıklamaları da sayın sözcünün farklı yorumlarını da dinledim, takip ediyorum. Ben ittifakın hala gerekli olduğuna inanıyorum. İttifak sürecinin Türkiye’de bir gerçektir. Bunun da müzakereye açık olması gerektiğini söylüyorum. Açıkçası dünkü yapılan tariften de müzakerenin kapanmadığını düşünüyorum. Açıkçası dünkü yapılan tariften de müzakerenin kapanmadığını düşünüyorum. Tabii bunu zamanla göreceğiz.

GÜÇLÜ BİR İTTİFAK MODELİYLE SONUCA ULAŞILIR

Zaten en önemli unsurun toplumsal ittifak olduğunu ve özellikle muhalefet tabanının güçlü bir ittifak modeliyle sonuca kavuşabileceğini bilen birisiyim. Bunu özenli bir şekilde İstanbul’da yaşadık  ve yaşattık. Başta CHP ve İYİ Parti ittifakının yanı sıra güçlü bir İstanbul ittifakının tesisiyle bambaşka bir demokrasi mücadelesi verildi ve kazanıldı. Yine büyük bir demokrasi mücadelesinin verilmesi ve kazanılması hususunda diyalog çerçevesini en yüksek seviyede tutan toplumsal  katmanlarını en iyi şekilde analiz eden ve bu görüşmeleri titiz bir biçimde İstanbul ve Türkiye için en doğru demokrasi yolculuğunu tarif etme adına yapmaya hazır, gayretli bir ekibiz. Böyle bakıyoruz sürece ve biz bunu başaracağımızı düşünüyoruz. Buna bu anlamda yine en güçlü şekliyle Sayın Akşener.  İYİ Parti, İYİ Parti yöneticileriyle müzakerenin, diyaloğun çok sağlıklı bir şekilde yürütebileceğini, yönetilebileceğini düşünüyorum. Elbette bunun karşılıklı gerekleri var. Zaman gösterecek.”

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
İmamoğlu’ndan İYİ Parti’ye tepki

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Hedera Güncel ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!