USD32,18
EURO34,91
JPY0,205900
RUB0,356900
GBP41,06
EURO/USD1,08
BIST10.874,34
GR. ALTIN2.493,54
BTC69.512,29

İkinci El Otoda Fiyatlar Düşüşe Geçti

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ticaret Bakanlığı tarafından getirilen 6 ay ve 6 bin kilometre şartı nedeniyle bir çok satıcı fiyatlarda indirime gitti.

Yeni tedbirler gelecek

Ticaret Bakanlığı’nın otomobil satışlarına getirdiği kısıtlamalar 15 Eylül’de fiilen başlayacak. Kısıtlamalara yakalanmak istemeyen satıcılar fiyatları %10-15 arasında düşürmeye başladı. Haksız kazancı engellemeye yönelik olarak getirilen düzenleme ile ilk tescil tarihinden itibaren 6 bin kilometre yol gitmeyen ve 6 ay geçmeyen araçlar satılamayacak.

Bu düzenleme ile araç satışı yapan galerilerde indirimler şimdiden kendini göstermeye başladı.

Stoktaki araçlar birden ortaya çıktı

Oto galericilerden alınan bilgilere göre sıfır alınarak stoklanan araçlar birden ortaya çıktı. Araç sayısının artması ile de fiyatlar düşüşe geçti. Galericiler, bu şekilde devam ederse yakında araçların gerçek değerini bulacağını dile getiriyor.

Ayrıca yeni getirilen tedbirlere göre ikinci el araç alım satım yapan kişilerin ve firmaların, son 3 gün içinde alınmış ekspertiz raporunu notere ibraz etmeleri zorunlu kılındı.

Noter km’yi de yazacak

Öte yandan noter satışlarında aracın kaç kilometrede olduğu da yazılı olarak yer alacak. İkinci el araç satış verileri Bakanlığa günlük olarak aktarılacak. Araç satışı ilanı verilen internet siteleri ve iş yerleri denetlenecek. Düzenlemelere aykırı satış yapanlara cezai işlem yapılacak.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
İkinci El Otoda Fiyatlar Düşüşe Geçti

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Hedera Güncel ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!