USD33,00
EURO35,94
JPY0,207800
RUB0,376600
GBP42,76
EURO/USD1,09
BIST11.013,92
GR. ALTIN2.546,00
BTC57.168,85

Her seferinde kaybeden millet oluyor

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Balıkesir’deki aday tanıtım toplantısında konuştu. Akşener, “Böyle bir sistemde kaybeden her seferinde millet oluyor, kaybeden memleket oluyor kaybeden seçmen oluyor. Demin hepimizin içine işleyen, iş zora geldiğinde ise tabutun içine giren o insanların çocukları oluyor. Onun için abu ülkenin kaynakları var. Bu ülkenin namütenahi imkanları var. Yeter ki iyi yönetilsin. Biz bu yönetme işlemine inşallah belediyelerden başlayacağız ve 2028’de Allah’ın izni, sizlerin teveccühüyle o ucube sistemi de değiştirmek sözüyle birlikte inşallah 2017’de çıktığımız yolun sonunda hedefe ulaşacağız” dedi.

Böyle bir sistemde kaybeden her seferinde millet oluyor

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, aday tanıtım toplantısı için gittiği Balıkesir’de teşkilatlarıyla ve vatandaşlarla bir araya geldi.

“BİZ BİR TEK ŞEY İÇİN UĞRAŞTIK, O DA BU UCUBE SİSTEMİN DEĞİŞTİRİLMESİ”

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, İYİ Parti’nin kuruluşundan itibaren tek amacının parlamenter sisteme geri dönülmesi olduğunu hatırlatarak, “İYİ Parti’nin hür ve müstakil olarak kurulması, hür ve müstakil olarak bu seçimlerde seçimlere katılması herkesin sinirini bozdu, herkesin asabını bozdu. Bu tahterevalli harika bir şeymiş, bu kayıkçı kavgası muhteşem bir şeymiş. Ama İYİ Parti sizler tarafından kurulduğundan itibaren biz bir tek şey için uğraştık. O da şu; bu ucube sistemin değiştirilmesi. Bu tek adam sisteminin değiştirilmesi, Cumhuriyetin kuruluş ayarlarına geri dönmesi. Mesele Sayın Erdoğan meselesi değildir.

Sayın Erdoğan’ın zamanı doluyor. Yerine her kim gelirse gelsin bir sene sonra yüzde 100 aynı olacak, buradan her türlü değerim üzerine yemin ederek söylüyorum ki aynı olacak. Yani en dürüst arkadaşımızı koyalım oraya, bir sene sonra aynı olacak. Dolayısıyla bu sistemin bozukluğu Türkiye’yi bozdu. Kişiler üzerinden değil, sistem üzerinden konuşuyoruz. Dolayısıyla 1 kişinin 2 dudağı arasına sıkıştırılmış bir Türkiye’de, Balıkesir gibi yani Türkiye’nin önemli ama aynı zamanda bugüne kadar ‘zengin’ kabul edilebilen bir şehrinde bile işsizlik varsa bu sistemdendir. Eğer tarımda zorluklar devam ediyorsa kayırmacılık varsa; senin adamın, benim adamım deniliyorsa bu sistemdendir. Dolayısıyla bu sistemin değiştirilsin ve bu sistemin yerine gerçekten hukukun üstünlüğü, gerçekten adalet, gerçekten liyakat, gerçekten demokrasi uygulanabilsin” diye konuştu.

“‘140 BİN İNSANA YARDIM EDİYORUM’ DİYEREK ÖVÜNEMEZSİNİZ”

Akşener, yardım edilen insanla övünmek yerine bu kadar çok yardım edilecek insan olması sorununun çözülmesi gerektiğine dikkat çekerek, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Devletin oluşturduğu o ekonomik değer, sizin vergilerinizle, bizim vergilerimizle oluşan o ekonomik değer; yandaşlara peşkeş çekilemez. Sonuç itibariyle o oluşturulan değer vatandaşın, milletimizin oluşturduğu ekonomik değer tekrar vatandaşımızın, milletimizin emrine sunulur. Onun için de denetleme vardır, denge vardır. Emekliyi siz 5 tane ayrı maaşla oyalayamazsınız. Bir şehirde ‘140.000 insanı yardımla geçindiriyorum’ diyerek övünemezsiniz. ‘140.000 insana yardım ediyorum’ diyerek övünemezsiniz. Bu ne demek biliyor musunuz? Bir şehirde 140.000 insanın yardımla yaşadığı anlamına gelir ki bu da rezalet bir şeydir. Elbette devlet açını doyuracak, çıplağını giydirecektir orada bir sorunumuz yok. Elbette onun görevidir ama öncelikli iş o evlerin refahını sağlamaktır. Öncelikli iş tayin edemeyeceğin kadar, ihtiyacın olmayacak kadar öğretmen yetiştirmemektir. Yetiştirdiysen ertesi gün tayin etmen gerekir. Hem öğretmen yetiştiriyorsun hem de onları tayin etmiyorsun süründürüyorsun. Bu olmaz, olamaz; insan haklarına da insan onuruna da aykırıdır.”

“BÜTÜN BUNLARIN HER BİRİNİ DEĞİŞTİRECEK OLAN ŞEY, UCUBE SİSTEMİN GİTMESİDİR”

Akşener, tüm sorunların çözülmesi için Partili Cumhurbaşkanlığı Sistemi’nden parlamenter sisteme geri dönülmesi gerektiğini vurgulayarak, “Bütün bunların her birini değiştirecek olan şey, ucube sistemin gitmesidir. Biz bununla ilgili olarak 2019’da elimizden geldiği kadar, ne gerekiyorsa, üstümüze ne düşüyorsa yaptık. Allah’ım şahittir ve bir süre sonra inanıyorum ki milletim de bunu görüp hakkımızı teslim edecektir. Ama başaramadık. Şu sebeple, bu sebeple başaramadık. Varsayalım bütün suç benimdir.

Böyle dediğim zaman arkadaşlarım kızıyor ama varsayalım benimdir. Yahu değiştirmiyor ki meseleyi. Çekin beni, ucube sistem yerinde. Dolayısıyla bu başarısızlığın sebebi nedir? Bu tahterevalliden mutlu ve memnun olan sistemdir. Bu sistemden beslenen kişilerdir, kişiliklerdir. Biz buna karşıyız. Biz buna karşı olduğumuz için bulunduğumuz partilerden ayrılarak bir büyük mücadeleyle bir araya geldik ve Türkiye’nin samimi, dürüst, bu ülkeyi seven ve bu ülke için, millet için gerekirse canını, istikbalini ortaya koyan; kadın, erkek, gençlerden oluşan bir aile kurduk. Parti diyemiyorum, aileyiz. Ve bu aileye her şey yapıldı ama yıkılamadı” dedi.

“SEÇMENİN ÖZNE OLDUĞU BİR YENİ SİYASİ ANLAYIŞI HAYATA GEÇİRMEK İÇİN ÇOK ZORLUKLAR ÇEKTİK”

İYİ Parti’ye yönelik sert eleştirilerin ve baskıların olduğu bir süreçte İYİ Parti’den aday olanların her türlü zora direnerek bu yolu tercih ettiğine dikkat çeken Akşener, “Seçmenin velinimet olduğu, seçmenin özne olduğu bir yeni siyasi anlayışı hayata geçirmek için, sizlerin emrine verebilmek için çok zorluklar çektik. Gerçekten çekmeye de devam ediyoruz ve böyle bir partide Turhan Çömez ve diğer arkadaşlarımız çıktılar, dediler ki; ‘Biz adayız.’ Çok kolay bir şey değil. Nedir bu? Her türlü zora direnmektir. Nedir bu? Asacak billboard bulamamaktır. Nedir bu? Ağaca aslın posterinin valiler tarafından indirilmesine göz yummak zorunda kalmaktır. Ama bizimki göz yummadı, gıcığın önde gideni…” dedi.

“BÖYLE BİR SİSTEMDE KAYBEDEN HER SEFERİNDE MİLLET OLUYOR”

Bu sistem içerisinde kaybedenin her zaman millet olduğunu vurgulayan Akşener, “Böyle bir sistemde kaybeden her seferinde millet oluyor, kaybeden memleket oluyor kaybeden seçmen oluyor. Demin hepimizin içine işleyen, iş zora geldiğinde ise tabutun içine giren o insanların çocukları oluyor. Onun için abu ülkenin kaynakları var. Bu ülkenin namütenahi imkanları var. Yeter ki iyi yönetilsin. Biz bu yönetme işlemine inşallah belediyelerden başlayacağız ve 2028’de Allah’ın izni, sizlerin teveccühüyle o ucube sistemi de değiştirmek sözüyle birlikte inşallah 2017’de çıktığımız yolun sonunda hedefe ulaşacağız. Ve ondan sonraki fasılda da belediyelerdeki başarımızı bu ülkeyi yönetmekte göstereceğiz” diye konuştu.

“BÜTÜN UYARILARIMIZ ÖNCE KÜFÜRLE KARŞILANIYOR AMA DAHA SONRA DENİLİYOR Kİ ‘BUNLAR HAKLIYMIŞ’“

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, zamanın kendilerini haklı çıkarttığını belirterek, “Yepyeni bir bakış açısıyla bu ülkeyi önce Balıkesir’den, Bursa’dan yönetmeye başlayarak ondan sonra da 2028’de makus talihimizi gerçekten değiştireceğimize olan inancımla bugün bu toplantıda sizlerle beraberim. O kadar mutluyum ki artık salonlara daha rahat geliyoruz. O kadar mutluyum ki dediklerimiz çıkıyor. Bütün uyarılarımız önce küfürle karşılanıyor ama daha sonra deniliyor ki ‘bunlar haklıymış.'” dedi.

“BU ÜLKENİN YENİ BAŞTAN KURULUŞ AYARLARINA DÖNMESİNİ SAĞLAYACAĞIZ”

İYİ Parti’nin kazandığı belediyelerle vizyonunu kanıtlayacağına olan inancını dile getiren Meral Akşener, “Bugün de diyorum ki Turhan Çömez ve ilçelerdeki arkadaşlarımızı seçin. Çünkü bu büyükşehirlerde bizim yönetimi devralmamız şunu sağlayacak; hukuk, adalet yerlerde, liyakat yerlerde ve en önemlisi gençlerin umudu yerlerde. Bunu yerden toplayıp tekrar yerli yerine oturtmayı gerçekten Allah bize nasip edecek sizlerin teveccühüyle. Ve bu ülkenin yeni baştan kuruluş ayarlarına dönmesini sağlayacağız. Ama bizim iş görme, bunu ispatlamaya ihtiyacımız var. Bu ihtiyaç da belediyeleri kazanmaktan geçiyor” diye konuştu.

“DAHA İYİ BİR YÖNETİM ANLAYIŞINI MİLLETİMİZE GÖSTERMEK, İSPAT ETMEK FIRSATINI İSTİYORUM”

Akşener, konuşmasını şu sözlerle sonlandırdı:

“Sayın Erdoğan yerinde oturacak kimse merak etmesin, şu anda oturacak. Diğerleri de yerinde oturacak Sayın Özgür Özel de yerinde oturacak herkesler yerinde oturacak ama herkes diyecek ki ‘eyvah eyvah sandalyeler yandı gülüm keten helva.’ Çünkü daha iyi bir yönetim anlayışını milletimize göstermek, ispat etmek fırsatını istiyorum. Bunu yaptığımız zaman bakın dikte edenler, buyruk verenler, sizi görmeyenler ve bir uçtan bir uca kutuplaştıranlar; bana inanın, gelip karşınızda hazır ola geçip temennada bulunmuyorlarsa adımı değiştireceğim. Çünkü seçmen velinimettir ve bu unutuldu. Biz bu işi başaracağız, Allah’ım inşallah nasip edecek.”

BALIKESİR BÜYÜKŞEHİR VE İLÇE BELEDİYELERİNİN ADAYLARI AÇIKLANDI

İYİ Parti Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Turhan Çömez, Manyas Belediye Başkan Adayı Gülay Kurt, Gönen Belediye Başkan Adayı Fedai Coşkun, Erdek Belediye Başkan Adayı Arif Demir, Marmara Belediye Başkan Adayı Ceyhun Targın, İvrindi Belediye Başkan Adayı Önder Lapanta, Karesi Belediye Başkan Adayı Mustafa Lemi Aytekin, Havran Belediye Başkan Adayı Murat Hançer, Edremit Belediye Başkan Adayı Hakan Eroğlu, Savaştepe Belediye Başkan Adayı Osman Özgür Alaca, Gömeç Belediye Başkan Adayı Halil İbrahim Pehlivan, Burhaniye Belediye Başkan Adayı Uğur Çetin oldu.

Ayrıca, 2019 Yerel Seçimlerinde göreve seçilen İYİ Partili Susurluk Belediye Başkanı Nurettin Güney, yeniden görev yaptığı ilçesinde aday olarak gösterildi.

 

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Her seferinde kaybeden millet oluyor

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Hedera Güncel ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!