USD31,08
EURO33,69
JPY0,207300
RUB0,333500
GBP39,36
EURO/USD1,08
BIST9.347,17
GR. ALTIN2.025,05
BTC51.399,00

Hayat Pahalılığının Önüne Geçecek Tedbirleri Alıyoruz

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Erdoğan: “Kira Ve Gıda Fiyatları Başta Olmak Üzere İnsanımızın Günlük Hayatını Sıkıntıya Sokan Hayat Pahalılığının Önüne Geçecek Tedbirleri Alıyoruz”

Recep Tayyip Erdoğan, TRT’de konuştu

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, TRT’deki propaganda konuşmasında; “Ekonomide yaşanan sıkıntıların da farkındayız. Kira ve gıda fiyatları başta olmak üzere insanımızın günlük hayatını sıkıntıya sokan hayat pahalılığının önüne geçecek tedbirleri alıyoruz. Doğal gaz ve petrol gibi, kendi kaynaklarımızın gelirlerini de bu doğrultuda kullanmayı planlıyoruz. Nitekim, Karadeniz gazının sevincini milletimizle bu şekilde paylaştık. Yatırım, istihdam, üretim, ihracat ve cari fazla yoluyla ekonomimizi büyütmeyi sürdürürken bilhassa sabit gelirli kesimlerin kazançlarını arttıracak, yüksek oranlı maaş artışları yapıyoruz” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan TRT’de yaptığı konuşmasında, şunları söyledi:

“Yarın 14 Mayıs’ta yarıda kalan işimizi tamamlamak üzere yeniden sandık başına gideceğiz. TBMM seçimlerinde Cumhur İttifakı’na 323 milletvekili veren milletimin her bir ferdine tekrar şükranlarımı sunuyorum. Ülke yönetiminin güven ve istikrar içinde yürütebilmesinin ilk şartı olan Meclis çoğunluğu meselesini çözmüş olduk. Şimdi sırada yürütmenin belirlenmesi için sistem gereği gittiğimiz ikinci tur seçiminin sonuçlanması var. İlk turda, 27 milyonu aşkın oy ve %49,5’luk oranla sandıktan bizi açık ara önde çıkartmıştınız. Yarın tercihinizi Türkiye Yüzyılı’ndan yana yaparak daha yüksek bir oy oranıyla, cumhurbaşkanı seçimini de neticelendireceğinize inanıyorum.

İstikrar sürmeli

Son 21 yılda güven ve istikrar ikliminin Türkiye’nin sorunlarının çözümünü nasıl kolaylaştırdığını hep birlikte gördük. Şimdi bu başarıdan aldığımız ilhamla ülkemizi dünyanın önde gelen siyasi ve ekonomik güçlerinden biri hâline getirmek için Türkiye Yüzyılı vizyonumuz ile aziz milletimizin huzurundayız. Bu vizyonun temelinde, 85 milyonun tamamının önüne müreffeh ve güvenli bir gelecek serme hedefi vardır. Vatan topraklarını terör örgütlerinin saldırılarından, küresel güçlerin operasyonlarına kadar her türlü tehditten koruma hedefi vardır.

Onurlu bir hayat

Milletimizin her bir ferdine istihdamıyla, kazancıyla, sosyal destekleriyle onurlu bir hayat sunma hedefi vardır. Bu vizyonun temelinde büyük ve güçlü Türkiye idealini hayata geçirme kararlılığı vardır. Biz birileri gibi, akşam başka, sabah başka konuşmuyoruz. Sonra da dönüp ‘Çarpıcı olsun diye öyle söyledik’ diyerek milletle dalga geçenlerden asla olmadık, olmayız. Biz ne diyorsak onu yaparız, ne yapıyorsak onu söyleriz. Ülkemize kazandırdığımız eserleri, her vatandaşımızın hayatına dokunan hizmetlerimizi hep bu anlayışla hayata geçirdik.

Deprem yaralarını sarıyoruz

En son 6 Şubat depremlerinin ardından gerçekleştirdiğimiz çalışmalarla bu gerçeği bir kez daha ispatladık. Deprem yaralarını sarmak için kimsenin kökenine, mezhebine, meşrebine, siyasi tercihine bakmadan her yer ve herkes için ne yapılması gerekiyorsa onu yaptık, yapıyoruz. Birilerinin temelini diline doladığı Defne Devlet Hastanesi’ni kısa sürede tamamlayıp, hizmete açmamız bunun en somut ve çarpıcı örneğidir. Allah’ın izniyle 650 bin konut yaparak deprem şehirlerimizin hepsini ayağa kaldırırken de herkesi kucaklamayı sürdüreceğiz. Türkiye Yüzyılı vizyonumuzu da yine aynı inanç ve azimle milletimizin takdirine sunuyoruz.

Seçimin hemen ertesi günü olan 29 Mayıs’ta 570’inci yıl dönümü kutlayacağımız İstanbul’un Fethi başta olmak üzere ecdadımızdan aldığımız miras bize böyle yapmamızı işaret ediyor. Pazar günü, sizlerin sandığa tekrar, daha sıkı bir şekilde sahip çıkmasıyla inşallah rekor bir oy oranıyla seçimi tamamlayacağız. Bundan sonra ise ülkemizdeki muhalefetin kendi içinde samimi ve yapıcı bir muhasebe yaparak kendini yenileyeceğini ümit ediyoruz. Tabii biz bu arada kendi işimize bakacağız. Milletimize verdiğimiz sözleri birer birer yerine getireceğiz.

Sığınmacılar dönüyor

Ülkemizin ve memleketimizin güvenliği yine önceliklerimizin başında yer almayı sürdürecek. Türkiye’nin yakın çevresindeki tüm ülkelerle kendi hedefleri doğrultusunda yeniden inşa ettiği ilişkilerinin olumlu sonuçlarını alıyoruz. Suriyeli sığınmacıların gönüllü ve güvenli geri dönüşlerinin hızlanması da bu sonuçlardan biridir. Geri dönen 600 bin sığınmacıya kısa sürede 1 milyon kişi daha ekleyeceğiz. Bu meseleyi inşallah güvenli ve onurlu dönüş süreciyle insani bir şekilde çözüme kavuşturacağız.

KİRA VE GIDA FİYATLARI İÇİN TEDBİRLERİ ALIYORUZ

Ekonomide yaşanan sıkıntıların da farkındayız. Kira ve gıda fiyatları başta olmak üzere pahalılığın önüne geçecek tedbirleri alıyoruz. Doğal gaz ve petrol gibi, kendi kaynaklarımızın gelirlerini de bu doğrultuda kullanmayı planlıyoruz. Nitekim, Karadeniz gazının sevincini milletimizle bu şekilde paylaştık. Yatırım, istihdam, üretim, ihracat ve cari fazla yoluyla ekonomimizi büyütmeyi sürdürürken bilhassa sabit gelirli kesimlerin kazançlarını arttıracak, yüksek oranlı maaş artışları yapıyoruz. İnşallah siz de yarın sandık başına gittiğinizde, tercihinizi Türkiye Yüzyılı’ndan yana yaparak, kendiniz ve evlatlarınız için aydınlık bir geleceğe kapı aralayacaksınız. Cumhurbaşkanı seçiminin ikinci turunun ülkemize ve milletimize hayırlı olmasını dileyerek, sizleri sevgiyle, saygıyla selamlıyorum. Kalın sağlıcakla.”

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Hayat Pahalılığının Önüne Geçecek Tedbirleri Alıyoruz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Hedera Güncel ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!