USD32,26
EURO34,91
JPY0,205500
RUB0,360000
GBP40,99
EURO/USD1,08
BIST10.742,70
GR. ALTIN2.424,01
BTC66.867,76

Felaketin sorumlusu kim?

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ülkemizin 10 şehrini etkileyen deprem felaketinin ardından siyasiler birbirini suçlamaya başladı. İktidar ve muhalefet depreme değil seçime odaklı.

“Asrın felaketi” demek sizi kurtarmaz

Kahramanmaraş merkezli 2 deprem 10 şehrimizi ve 13 milyon vatandaşımızı etkiledi. Deprem ardından siyasiler deprem bölgelerine giderek halka destek vermeye çalıştılar. Önce birlik mesajları veren siyasiler, sonrasında karşılıklı suçlamalara başladılar.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, hükümeti sorumluluktan kaçmakla suçladı. “Asrın felaketi” söylemini de eleştiren Kılıçdaroğlu “olayı gereğinden fazla büyütüyorlar” dedi.

Sokakta kalan kimse var mı?

Cumhurbaşkanı Erdoğan ise depremin ardından devletin tüm imkanları ile seferber olduğunu ifade etti.

Devletin kimseyi sokakta bırakmayacağını de belirten Erdoğan, “önümüzdeki 1 yıl içerisinde inşa ve ihya çalışmalarını bitirececeğiz” dedi.

Yaşananların sorumlusu iktidar mı?

CHP Lideri Kılıçdaroğlu, deprem yaşanan alanlarda koordinasyon eksikliği olduğunu belirtti. Hükümeti sorumluluktan kaçmakla suçlayan Kılıçdaroğlu, “yaşananların sorumlusu iktidardır” dedi.

Acımız büyük diyen Kılıçdaroğlu, “Kentlerimizi gezerek acıyı yaşayan halkımızın dertlerine derman olmaya çalışıyoruz” dedi.

Bize güvenin ve inanın

Cumhurbaşkanı Erdoğan ise vatandaşların devlete güvenmesi gerektiğinim altını çizdi.

Erdoğan, “ben bir yıl süre veriyorum” dedi. Bir yılda 10 ilimizi de yeniden inşa edeceğiz dedi. Erdoğan, daha önceki deprem ve sel felaketlerinden de örnekler verdi. Erdoğan ayrıca şunları söyledi;

Devletimizin tüm imkanlarını seferber ettik. Maliye Baknlığı’ndan bu işler için 100 milyar ayırmış durumdayız. Bize güvenin, bize inanın, biz vatandaşımızı darda, yoklukta, sokakta bırakmadık bırakmayız.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Felaketin sorumlusu kim?

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Hedera Güncel ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!