USD32,19
EURO34,91
JPY0,206100
RUB0,357400
GBP41,02
EURO/USD1,08
BIST10.914,88
GR. ALTIN2.470,75
BTC69.832,75

Fantastik Kore Dizileri : En Popüler 30 Dizi!

fantastik-kore-dizileri
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Fantastik Kore dizileri, fantezi veya bilim kurgu içeren, gerçeği yansıtmayan dizilerdir. Bu tür dizilerin aksiyon, aşk veya gizemin işlendiği birçok türü bulunur.

Popüler olan Kore dizi önerileri özellikle farklı konulara sahiptir. En yeni fantastik Kore dizileri arasında bulunan bazı diziler, yüksek IMDb puanı alarak çoğu kişi tarafından sevilmiştir. Aynı zamanda bazı diziler ülkemizde ün yapmıştır ve daha çok izlenmiştir. Bazıları ise özellikle pek fazla bilinmemesine rağmen ilgi çekici konulara sahiptir.

En Sevilen Fantastik Kore Dizileri ve Konuları

fantastik-kore-dizileri
Fantastik Kore Dizileri

Ünlü senaristler tarafından yazılan, merak uyandıran konuları veya oyuncuları ile yayınlandıkları döneme damga vurmuş fantastik Kore dizileri vardır. Kore dizileri genellikle az sayıdaki bölümleriyle dikkat çekmektedir. Ancak seyir zevki veren uzun fantastik Kore dizileri de bulunur.

En uzun Kore dizisi kaç bölüm? Kore dizileri en uzun 52 bölüm olacak şekilde yayınlanır. Bilim kurgu, romantik, komedi, dram veya fantastik dizeler arasında en çok izlenen Kore dizileri hangileri? İşte, sonuç olarak en iyi Kore dizileri!

1 – Gu Family Book

Gu Family Book,  fantastik Kore dizileri önerileri arasında ilk sırayı alıyor. Dizinin baş karakteri Choi Kang-Chi, insan bir anneden ve yaratık bir babadan dünyaya gelmiştir. Sevdiklerini koruyabilmek ve aynı zamanda insan olabilmek için olağanüstü bir mücadele verir. Diğer yandan dövüş sanatına ilgi duyan ve erkek gibi olan Dam Yeo-Wool ile aşk yaşayacaktır.

2 – Sikago Tajagi

Farklı hikâyesi ve özellikle başarılı oyuncularıyla dikkat çeken Sikago Tajagi, fantastik Kore dizileri arasında iyi bir IMDb puanına sahiptir. İnsanların düşlerine göre gerçekleşen olağanüstü olaylar anlatılır.

İlk aşamada dizide, olayları çözmek için bir araya gelmiş 3 kahramandan bahseder. Bu kişiler olayları çözmeye çalıştıkları sırada, karşılarındaki kişilerin güçlü veya mistik güçlere sahip yaratıklar olduğunu fark edecektir. Sihir konulu Kore dizileri arasından en sevilenlerden sadece bir tanesidir.

3 – Find Me in Your Memory

Dikkat çekici hikâyesi ile öne çıkan Find Me in Your Memory, psikolojik rahatsızlığı olan iki kişiyi konu almaktadır. Fantastik Kore dizileri içinde en beğenilenlerdendir. Hayatının her anını hatırlayan Lee Jung-Hoon ile geçmişe dair anılarını unutan Yeo Ha-Jin arasında geçen tutku anlatılmaktadır.

Dizinin başrolünde olan karakterlerin akşam haberlerine davet edilmesi ile hikâye başlar. Aslında ikili orada ilk kez karşılaşmış gibi görünseler de, geçmişe dair güçlü bir bağlantıları vardır.

4 – The Legend of The Blue Sea

Kore’nin en sevilen oyuncularından biri olan Lee Min Ho’nun dizilerinden bir tanesidir. The Legend of The Blue Sea, 2016 yılında çekilmiş olsa da fantastik Kore dizileri 2023 yılında en çok izlenenler arasındadır.

Doğaüstü güçleri olan Kore dizileri içerisinde yer alan bu dizi, bir dolandırıcı olan Heo Joon Jae ile hafıza silme gücü bulunan deniz kızı Shim Chung arasındaki aşkı konu alır. Tarihsel bir geçmişe dayanan aşk, eninde sonunda birbirlerini bulmalarını sağlamıştır. Birbirlerini tekrar bulduklarında hiçbir şey eskisi gibi olmayacaktır.

5 – Black

Dizi, İlginç hikayesi ile en dikkat çekici fantastik Kore dizileri arasında gösterilmiştir. Konusu, ölümü görebilen bir kadın ile ölümün elinde olan bir adamın hikâyesidir. Başrol oyuncuları iki dünya ortasında tehlikeli bir şekilde karşılaşacaktır.

6 – Faith

Tarihi bir dizi örneği olan Faith, zaman ve mekân dinlemeyen bir aşkı konu alır. Fantastik Kore dizileri Güney Kore sineması üzerinden izlenebilir. Goryeo döneminde başarılı bir savaşçı Choi Young ile günümüzde doktor olan Eun-Soo arasındaki aşk anlatılır. Dizi diğer taraftan, hasta olan Goryeo prensesinin iyileştirilmesi için Choi Young tarafından Kore tarihinin 660 yıl öncesine kaçırılan Eun-Soo arasında geçmektedir.

7 – W – Two Worlds

W – Two Worlds, farklı dünyaların insanı olan iki kişinin aşk hikâyesini anlatmaktadır. Türkçe adıyla bilinen iki dünya bir aşk Kore dizisi kaç bölüm sorusuna cevap olarak; bu dizi 16 bölümden oluşmaktadır.

Lee Jung Suk özellikle gerçek olmayan bir çizgi film kahramanı olarka dikkat çekiyor.. Yer aldığı çizgi romanda zengin ve aynı zamanda gayretli biridir. Yakışıklı, başarılı, zengin veya mesafelidir. Han Hyo Joo ise gerçek dünyada yaşayan Kardiyoloji asistanıdır. Sıcakkanlı ve gerçekten samimi biridir. İlgi çekici veya heyecanlı fantastik Kore dizileri arasındadır.

8 – 365: Unmyeongeul Geoseuleuneun 1nyeon

Daha mükemmel olabilmek için zamanda geriye giden bir grup insanı konu alır. Farklı bir hikâyeye sahip fantastik Kore dizileri arasında gösterilebilir. Dizi, hayatlarını düzeltebilmek için bir yıl geriye giden 10 kişiyi anlatmaktadır. Ancak işler hiç de sandıkları gibi gitmeyecektir. Kendilerini hayatta kalma oyunu içinde bulacaklardır.

9 – Hi Bye, Mama!

Bir hayalet olan Cha Yu-ri’ye, 49 günlük hayatta kalma şansı verilmiştir. Bunun üzerine kadın tekrar eşinin ve çocuğunun karşısına çıkar. Ancak eşi yeniden evlenmiştir. Aslında dizi kazada doğurup ölen bir annenin, kızını canlı görmek istemesini anlatır. Fantastik Kore dizileri arasında duygusal bir konuya sahiptir.

10 – Memorist

Polisiye ve fantastik Kore dizileri arasında yer alan Memorist, ilginç bir yeteneğe sahip dedektifi konu alır. Bu dedektif yeteneği sayesinde dokunduğu insanların anılarını görebilmektedir. Böylelikle ülke çapında ün kazanmıştır.

11 –  Naui Gwishinnim

Dizi, kendine güveni olmayan ezik bir kadının etrafında dönmektedir. Kadın, bir restoranda sos şefi olarak çalışmaktadır. Küçük yaşlardan beri hayaletleri görebilme gibi bir yeteneği vardır. Günün birinde bakire, çekici bir hayalet tarafından ruhu ele geçirilir. Bu saatten sonra Na Bong Sun, farkı bir görünüme sahip olur.

12 – All of Us Are Dead

Aksiyon, dram ve fantastik Kore dizileri arasında iyi bir izlenmeye sahip olan All of Us Are Dead, zombi virüsü konu almaktadır. Dizide hızla yayılan zombi virüsü karşısında bir okulda kapana kısılan öğrencilerin verdiği mücadele anlatılmaktadır.

13 – Hellbound

Kore dizileri fantastik bilim kurgu oldukça gelişmiştir. Özellikle Hellbound, sahip olduğu hikâye ile dikkat çeker. Dizide insanları cezalandırmak için doğaüstü varlıkların cehenneme mahkum ettiği bir ortam anlatılır. Mistik bir inanca sahip olan bir grubun, ilahi adalet temelinde yaptığı olaylar konu edilmektedir.

14 – Moon  Lovers: Scarlet Heart Ryeo

En iyi fantastik Kore dizileri arasında yer alan Moon Lovers, günümüzde yaşayan 25 yaşındaki Her Soo’nun hayatını konu alır. Yaşadığı travmatik olay sonrası güneş sistemi üzerinde değişim olduğu sırada yeni bir hayata adım atar. Karışık bir döneme denk gelen Hee Soo, prensler arası çatışmaların içinde kendini bulur. Herkesin korktuğu prens Wang So’ya derin bir aşk duyacaktır.

15 – Fantastik Kore Dizileri | Hotel Del Luna

Dizide sıcakkanlı ve genç bir otel yöneticisi olan Goo Chan ile otelin CEO’su aç gözlü Jang Man Wol arasındaki gelişmeler konu edinir. Goo Chan, Hotel Del Luna’ya yönetici olarak atanmıştır. Ancak bilmediği bir şey vardır. Otel müşterilerinin hepsi hayalettir.

16 – Doom at Your Service

Doom at Your Service, etkileyici hikâyesi ile mitolojik Kore dizileri arasında önemli bir yere sahiptir. Dokunduğu her şeyin yıkılmasına neden olan bir adam olan Myul- Mank, dizide yıkım olarak anılır. Tak Dong-Kyung ise kaderini değiştirmek isteyen bir kadındır. İkilinin hikâyesi dizide etkileyici bir şekilde anlatılmaktadır.

17 – The Moon Embracing The Sun

Kore dizileri arasında yer alır. Dizi de güzel, akıllı bir kız olan Yeon Woo ve krallık veliahtı Lee Hwon arasında yaşanan olaylar anlatılır. Lee Hwon üst zümreden kızlardan biri ile evlendirilmek istenir. Ancak o alt sınıftan Yeon Woo ile karşılaşır ve onunla evlenir.

18 – The King: Eternal Monarch

Türkçe altyazılı tarihi fantastik Kore dizileri izle seçeneğiyle izlenen bu dizi, iki paralel dünyada yaşanan olayları konu eder. İnsanların yaşadığı dünyada serbest kalan şeytan diğer dünyaya geçmeye çalışır. Kore imparatoru olan Lee Gon ve dedektif Jung Tae-Eul, her iki dünyada da insanları şeytandan korumaya çalışır.

19 – Good’s Gift: 14 Days

Aile konulu Kore dizileri içerisinde yer alır. Konusu ise, kaçırılıp öldürülen kızını zamanda iki hafta geri giderek yaşatmaya çalışan bir babayı anlatır.

20 – Extraordinary You

Webtoon karakterlerini konu eden  romantik komedi Kore dizileri arasındadır. Dizide, kendi aşkını bulmak için webtoon da olmayan birisine aşık olan Kim Hye-Yoon’un hikâyesi anlatılır.  

21 – Neonui  Moksoriga Deulryeo

https://www.youtube.com/watch?v=b52HedSH_2Q

Sevilen Kore dizileri içerisinde gösterilen bu dizinin konusu, 2 tane kamu avukatı ve düşünceleri okuyabilen bir liseli çocuk arasında şekillenir. Liseli çocuk, 10 yıl önce hayatını kurtaran kadın avukatı korumak için her şeyi yapar.

23 – Extraordinary Attorney Woo

Bazı Kore dizileri netflix platformundan da izlenebilir. Bu dizilerden biri olan Extraordinary Attorney Woo, otizmli ve 164 IQ’ya sahip Woo Young-woo adlı kızın yaşadığı olayları anlatır.

24 – Nine Times Time Travels

Fantastik Kore dizileri içerisindedir. Haber sunucusu olan Park Sun-Woo, 9 tılsım elde ederek zamanda 20 yıl geriye gider. Daha sonra zamanda yolculuk yapmaya başlar. 

25 – Ssawooja Gwishina

En çok izlenen Kore dizileri arasında yer alan bir yapımdır. Dizinin konusu; çocukluktan beri hayaletleri gören hatta onlara dokunan Bong Pal’ın macera dolu yaşamını anlatır. Oldukça kurnaz ve karizmatik bir karakter olan Bong Pal, para karşılığında gördüğü hayaletleri avlamaktadır. 2023 fantastik Kore dizileri içerisinde ilgi ile takip edilen bir dizi olmuştur.

26 – Tomorrow

Tomorrow konusu nedir; geçirdiği kaza sonrasında yarı insan yarı ruha dönüşen bir adam vardır. Diğer taraftan bu adam yer altında bazı görevler gerçekleştiren ölüm meleklerine katılır. Fantastik Kore dizileri 2023 yılında izlenebilecek özellikle en iyi yapım örnekleri arasındadır.

27 – Arthdal Chronicles

Asdal antik kentte 4 karakterin konusunu ele alan tarihî veya en iyi fantastik Kore dizileri arasındadır. Dizinin konusunda aşk, hayatta kalma ve özellikle güç mücadelelerine yer verilir.

28 – Alchemy of Souls

Netflix üzerinden örnek olarak Alchemy of souls izle seçeneğine ulaşılabilir. Farklı bir konusu olan dizi, kör ve aynı zamanda güçlü bir büyücünün kaderini  değiştirmek isteyen prestijli bir adama yardım etmesini konu alır.

29 – Byeol-e-seo On Geu-dae

Fantastik dizileri arasında akla ilk gelen dizilerden biridir. 400 yıl önce UFO ile farklı yerleri gezerken dünyaya gelen Do Min-Joon, olağanüstü yeteneklere sahiptir. Dizi de aktris rolündeki Chun Song Yiye aşık olur.

30 – Goblin

Fantastik Kore dizi Türkçe dublaj olarak izlenebilen yapımlar arasında örnek olarak Goblin yer alır. Bu dizide ölümsüzlüğünü sonlandırabilmek için insan bir geline ihtiyacı olan Kim Shin ve aynı zamanda ölüm meleği arasında geçen olaylar anlatılır. Romantik Kore dizileri içerisinde fragmanı en dikkat çekici olanlardan bir tanesine özellikle örnektir. Dizinin başrolünde başarılı oyuncu, Gong Yoo yer almaktadır.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Fantastik Kore Dizileri : En Popüler 30 Dizi!

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Hedera Güncel ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!