USD32,50
EURO34,69
JPY0,211700
RUB0,345700
GBP40,29
EURO/USD1,07
BIST9.693,46
GR. ALTIN2.496,86
BTC64.733,12

Erdoğan, Esad’la Görüşebiliriz!

recep-tayyip-erdogan-latin-amerika
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Erdoğan, “ben sıradan bir siyasetçi değilim, zamanı gelince Esad’la da görüşebilirim” dedi.

Erdoğan Prag’da

Avrupa Siyasi Topluluğu’nun ilk toplantısı için Çekya’nın başkenti Prag’da bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bazı açıklamalarda bulundu.

Suriye lideri Esad İle ilgili gazetecilerin sorularına da cevap veren Erdoğan, “şimdi değil ama zamanı gelince görüşebiliriz” dedi.

44 Avrupa ülkesi Prag’da buluştu

Avrupa Birliği üyesi olan ve üye olmayan Avrupa’daki 44 ülkeyi bir araya getiren yeni bir oluşum olarak Avrupa Siyasi Topluluğu oluşturuluyor. Topluluğun ilk toplantısı Prag’da yapıldı.

Erdoğan’ın açıklamalarına göre toplantılarda; Genel oturumların yanı sıra savaşlar, barış, güvenlik, enerji, iklim ve ekonomik durum konularındaki yuvarlak masa toplantılarında Avrupa’yı da etkileyen konular ele alındı.

Türkiye’nin AB’ye katılım süreci değerlendirildi

Erdoğan, AB dönem başkanı Çekya Başbakanı Fiala ve AB Komisyonu Başkanı Von der Leyen ile üçlü bir görüşme yaptı. Görüşmede Avrupa’nın çözüm bekleyen sorunlarına Türkiye’nin yaklaşımı ve AB’ye üyelik süreci görüşüldü.

Ayrıca Erdoğan, Fransa Cumhurbaşkanı Macron, Bulgaristan Cumhurbaşkanı Radev ve İspanya Başbakanı Sanchez ile de ikili görüşmeler yaptı. Avrupa’nın geleceği, güvenliği ve refahı da dahil küresel konular masaya yatırıldı.

Avrupa Siyasi Topluluğu nedir?

Erdoğan, Avrupa Siyasi Topluluğu’nun Avrupa’nın meselelerine ortak çözümler için kurulan bir girişim olduğunu söyledi. AB’ye alternatif olamayan siyasi bir girişim olarak nitelendirdi. Ayrıca bu platformun Türkiye’nin AB’ye üyelik sürecine etki etmesini de kabul etmeyeceklerini söylediğini belirten Erdoğan, “Temel ve öncelikli beklentimiz Avrupa Siyasi Topluluğu’nun birlik ile ilişkilerimizi güçlendirmesi ve üyelik sürecimize katkı sağlamasıdır” dedi.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Erdoğan, Esad’la Görüşebiliriz!

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Hedera Güncel ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!