USD32,59
EURO34,81
JPY0,211000
RUB0,349300
GBP40,43
EURO/USD1,07
BIST9.645,02
GR. ALTIN2.420,48
BTC66.149,28

En İyi YKS Hazırlık Yayınları

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

YKS hazırlık yayınları üniversite sınavına hazırlanan biri için çok fazla öneme sahiptir. Çünkü bu yayınlar sayesinde sınava hazırlanmış olur. Söz konusu yayının sınav ile ne kadar benzer sorusu olursa kişi sınava kendini o kadar hazır hisseder.

Hazırlık aşamasında çıkmış sorular oldukça önemlidir. Çünkü çıkmış sorular sayesinde Üniversiteli adayı öğrenci sınavdaki soru tipini görmüş olur. ÖSYM’nin ne tarz soruları sormayı sevdiğini az çok anlamış olur. Bu nedenle soru bankalarında çıkmış sorulara yer verilen yayınların tercih edilmesi daha doğru bir yaklaşım olur.

YKS Hazırlık Yayınları Alınırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

YKS hazırlık yayınları sınava hazırlık sürecinde bir öğrenci için yemek içmek kadar önemli bir ihtiyaç haline gelir. Öğrenciler bu dönemde oldukça stresli ve ne yapacağını bilmez halde olabilir. Bu nedenle bu dönemde streslerini en aza indirecek yayınlar tercih etmek gerekir. Peki YKS hazırlık yayınları seçerken nelere dikkat edilmelidir? Şu şekilde sıralamak mümkün olur;

  • Kolay ve anlaşılır bir dili olan bir yayın tercih edilmelidir.
  • Güncel müfredata uygun olduğundan emin olunmalıdır.
  • Çıkmış sorulara yer verilmelidir.
  • Soruların çözümlerine ayrıntılı bir şekilde yer veren yayınlar tercih edilmelidir.

1 – Benim Hocam Yayınları

YKS hazırlık yayınları denildiği zaman birçok kişinin aklına benim hocam yayınları gelir. Benim hocam ilk etapta Youtube kanalı ile tanınmıştır. Bu platform üzerinden vermiş olduğu dersler ile sadece üniversiteye hazırlık sürecinde olanlara değil aynı zamanda KPSS gibi önemli sınavlara hazırlanan öğrenciler için de oldukça kaliteli bir kaynak olmuştur.

YKS hazırlık kitapları öneri istendiği zaman herkesin rahatlıkla önerebileceği bir kaynak bulunur. O da benim hocam yayınlarıdır. Çünkü bu yayınlarda en temelden başlanır. Kişi bilmediği bir konuyu sıfırdan detaylı bir şekilde bulmuş olur.

2 – Yediiklim Yayınları

Yediiklim yayınları da YKS hazırlık yayınları içerisinde çok büyük öneme sahip yayınlardan bir tanesidir. Üniversite sınavına hazırlanan hemen hemen her gencin kütüphanesinde en az bir tane Yediiklim Yayınlarına ait kaynak bulunur.

Söz konusu yayınlar diğer yayınlara nazaran biraz daha zordur. Hatta öyle ki diğer yayınlar Yediiklimin yanında çok basit kalır. Bu yüzden hazırlık sürecindeki gençler biraz zorlanabilir ve şikayet edebilir. Sadece bu yayınlardan çözmek kolay sorular üzerinde fazla düşünüp zaman kaybına neden olacağından Yediiklim’in yanında daha kolay YKS hazırlık yayınları da çözmek gerekir.

3 – YKS Hazırlık Yayınları: Hoca Kafası Yayınları

YKS hazırlık yayınları denildiğinde akla gelen bir diğer yayın ise Hoca Kafası Yayınlarıdır. Bahsedilen kaynak da birçok öğrenci tarafından tercih edilmektedir. Bu yayın daha çok TYT sınavına hitap eder. Özellikle paragraflar ile alakalı pek çok kaynak bulmak mümkündür.

Paragraf soruları sınavda en çok kaybedilen sorulardan biridir. Bu nedenle sıralamayı çok fazla etkiler. Paragraf sorularında da başarılı olmak için bol bol kitap okumak ve çok fazla paragraf sorusu çözmek gerekir. Hoca Kafası Yayınları bu yönden büyük önem arz eder.

4 – Yargı Yayınları

Yargı yayınları da YKS hazırlık yayınları içerisinde adını geçiren önemli kaynaklardır. YKS iki aşamadan oluşan sınavları temsil eder. Bu aşamanın ilkine AYT ismi verilirken ikincisine ise TYT ismi verilmiştir. Güzel ve kaliteli bir üniversiteye gitmek için bu iki sınavdan da başarılı bir sonuç almak gerekir. Başarılı bir sonuç almak ise Yargı Yayınları gibi kaliteli yayınlardan beslenmekten geçer.

Yargı yayınlarının hem AYT hem de TYT için hazırlanan çok dolu ve kaliteli yayınları bulunur. Bu yayınları sınav türüne göre ayırarak bir tablo aracılığı ile göstermek daha anlaşılır olmasına olanak sağlayacaktır.

AYT İçin Hazırlanan YayınlarTürk Dili 24 DenemeEdebiyat Ders NotlarıDin Kültürü ve Ahlak Bilgisi Ders NotlarıAYT Geometri
TYT İçin Hazırlanan YayınlarTYT TürkçeTYT MatematikDin Kültürü ve Ahlak Bilgisi Ders NotlarıTYT Kimya

5 – İsem Yayınları

YKS hazırlık süreci oldukça stresli ve endişeli geçen bir süreçtir Bu süreçte heyecanı ve stresi azaltmak için başka aktivitelere de yönelmek tavsiye edilir. Bunun dışında ders konusunda verilebilecek tavsiyelerin ise en iyisi kesinlikle İsem Yayınları gibi faydalı yayınlardan yararlanmak olacaktır. Bu tarz kaliteli YKS hazırlık yayınları ise İndeks Kitap gibi güvenilir yerlerden temin etmek mümkündür.

İsem Yayınları yerine göre zor yerine göre kolay soruları içerisinde barındıran çok donanımlı bir kaynaktır. Bu nedenle iyi bir YKS Hazırlık Yayınları arayışında olanların gönül rahatlığı ile tercih edebileceği kaynaklardan bir tanesidir.

YKS Hazırlık Yayınları ile Alakalı Sık Sorulan Sorular

YKS hazırlık yayınları sınava hazırlık sürecinde olan kişiler için çok büyük bir öneme sahiptir. Bu nedenle de kaynak arayışındayken birçok sorunun cevabını ararlar. Bu sorulardan bazılar ise şu şekildedir;

1 – 2024 Basımlar Ne Zaman Çıkacak YKS?

2024 yılına ait basımlar henüz 2024 yılına girmeden basılıp satışa hazır hale getirilmiş oldu. 2023 Eylül ayında hemen hemen tüm kitaplar satışa hazır hale getirilmiş oldu. Böylece sınava hazırlanan kişiler söz konusu kaynaklara önceden erişim sağladı.

2 – Sınav Senesi Kitap Okunur mu?

Sınava hazırlık sürecinde yalnızca konu anlatımlı kitaplar ile ilgilenmek ya da sadece soru bankası çözmek doğru bir yaklaşım değildir. Çünkü öğrencinin zaten stresli olduğu dönemde iyice bunalmasına sebep olur. Bu nedenle YKS hazırlık yayınları yanı sıra arada kitap okuması da onun için faydalı olur. Ayrıca paragraf sorularında da daha başarılı olmasına yardımcı olur.

3 – Üniversite Hazırlık Kitapları Ne Kadar?

YKS Hazırlık Yayınları fiyatları hakkında net bir şey söylemek mümkün değildir. Çünkü yayının fiyatları birbirinden farklıdır.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
En İyi YKS Hazırlık Yayınları

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Hedera Güncel ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!