USD32,88
EURO35,59
JPY0,204300
RUB0,374300
GBP42,10
EURO/USD1,08
BIST10.796,57
GR. ALTIN2.494,70
BTC57.506,16

Dünyanın En Pahalı Arabaları Karşınızda!

dünyanın en pahalı arabaları
dunyanin-en-pahali-arabalari
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Dünyanın en pahalı arabaları hangileri merak ediyor musunuz? Dünya’nın en pahalı arabası diye aratma yapıldığında birbirinden güzel ve şık arabalar karşınıza çıkacaktır. Ancak biz bu listemizde sayılı olarak üretilen muhteşem araçları sizler için bir araya getirdik.

Her ailenin bütçesine uygun binlerce araba mevcut olsa da akıllarda hep en pahalı arabalar vardır. Belki bir gün sahip olma düşüncesiyle merak edilen arabaları sizler için listeledik. Son teknoloji, yüksek hız ve ihtişamlarının yanında yüksek fiyatlarıyla dünyanın enleri arasında olan bu arabalar işte karşınızda!

Dünyanın En Pahalı Arabaları Listesi

Dünyadaki en pahalı arabalar denilince akla sıfır kilometre olanlar ya da açık arttırma ile satılanlar gelmektedir. Böyle bir ayrımın yapılması için ya o araca ilk sahip olmak ya da koleksiyon yapan kişiler arasında el değiştirme yöntemleri etkili olmaktadır.

Hazırladığımız bu makalede sıfır kilometre iken açıklanan çok yüksek satış bedellerine sahip arabalar yer almaktadır. İşte o Dünyanın en pahalı arabaları listesi sizlerle!

1. Koenigsegg CCXR Trevita

Dünyanın en pahalı arabaları listesinde yer alan ilk araba Koenigsegg CCXR Trevita’dır.  Sadece 2 adet üretilen bu aracın sahiplerinden biri boksör Flody Mayweather’dir.  

Yaklaşık olarak 408 kilometre hıza sahip olan bu aracın fiyatı da oldukça pahalıdır. 4,8 milyon dolar değerine sahiptir. Birçok kişinin hayali olan Dünyanın en pahalı arabaları sahibinden satın alabilmek oldukça azınlıktadır. Bazı şeyler belki de yalnızca hayalleri süsler.

2. Pagani Huayra Imola

Pagani Huayra Imola yalnızca 5 adet üretilen bir otomobildir. 837 beygir gücü ile bu araç yalnızca güce odaklı üretilmiştir. Yarış pistlerinin tozunu arttırması için üretilen arabanın fiyatı 5,4 milyon dolar değerindedir.

3. Bugatti Divo

2019 yılında Bugatti tarafından 40 adet üretilmiştir. Adını Grand Prix yarışçısı olan Fransız Albert Divo’dan almıştır. Ayrıca bu araca Dünya’nın en güzel arabası da diyebilmek mümkün. Çünkü güzelliği göz kamaştırmaktadır. Saatte yaklaşık olarak 380 km/s hıza ulaşan bu arabanın fiyatı 529 milyon dolardır.

4. Mercedes- Benz Maybach Exelero

Mercedes bu arabayı 2005 yılında sadece 1 adet üretmiştir. 2005 yılında üretilse bile hala dünyanın sıfır kilometre en pahalı araba 2021 listesinin içerisinde yer aldı. Fakat ondan daha pahalı arabaların olması bu unvanı alamamasına sebep olmuştur. Yaklaşık olarak 8 milyon dolar değere sahiptir.

Muhteşem bir hıza sahip bu aracın maksimum hızı 350 km/s olarak hesaplanmıştır. Bir lastik markasının ağır arabalara yönelik yüksek performanslı lastikleri test etmek için bu aracı üretmiştir. Testi geçen Mercedes-Benz Maybach Exelero koleksiyoncuların dikkatini çekerek dünyanın en pahalı arabaları listesine girmiştir.

5. Bugatti Centodieci

2019 yılının ağustos ayında tanıtılan bu araba dünyanın en pahalı arabası 2020 için listelerde yer aldı. Fakat ondan daha pahalı arabaların olması Bugatti Centodieci kötü bir araba yapmamaktadır.

Yaklaşık olarak 9 milyon dolarlık fiyatıyla dudak uçuklatmaktadır. Fiyatının yanı sıra maksimum hız düzeyinin 380 km/s olması herkesin dikkatini çekmeyi başarmıştır.

6. Rolls-Royce Sweptail

Dünyanın en pahalı arabaları arasında yer alan ve 2017 yılında üretilen Rolls-Royce Sweptail isimli özel bir araç fiyatıyla birlikte satışa sunulmuştur. 12.8 milyon dolarlık fiyatı ile o yıl dünyanın en pahalı 0 km arabası unvanını almıştır. İngiliz markası böylece bir kez daha bu unvana sahip olmuştur.

Kapıların üzeri omurga şeklinde birleşmekte ve orta bölümü tamamen camla kaplıdır. Sadece bir adet üretilen bu ihtişamlı araba sadece 2 kişilik koltuğa sahiptir.

7. Pagani Zonda HP Barchetta

Dünyanın en pahalı arabaları listesinin son üçlüsünden ilki Pagani Zonda HP Barchetta’dır. Lamborghini ve Ferrari gibi markalara rakip olarak ortaya çıkan Pagani’nin en pahalı arabasıdır. Yaklaşık 17,5 milyon dolar değere sahiptir.

Sadece 3 adet üretilen bu arabanın biri Pagani markasının sahibinde bulunmaktadır. Yola çıkabilen arabalar arasında dünyanın en pahalı arabası olarak yazımızda yerini almıştır.

8. Bugatti La Voiture Noire

Bugatti 110. yılına ithafen özel bir sipariş üzerine 1 adet Bugatti La Voiture Noire’ yi üretmiştir. Siyah otomobil anlamına gelen bu araç dünyanın en pahalı arabaları arasında yerini almıştır.

En pahalı araba 2021 seçilen Bugatti La Voiture Noire 2021’in haziranına kadar unvanını elinde tutmuştur. Maksimum hız düzeyi açıklanmayan bu siyah otomobilin rahatlıkla 400 km/s’nin üstüne çıkacağı tahmin edilmektedir.

9. Dünyanın Pahalı Arabaları Listesinin Sonuncusu Rolls-Royce Boat Tail

Dünyanın en pahalı arabası 2022 listesinin birincisi bir kez daha Rolls-Royce sahip oldu. 2021 yılının mayıs ayında tanıtılan bu otomobil fiyatıyla yeni bir dünya rekoruna imza attı. Şu anlık yalnızca 1 adet üretilen bu aracın 28 milyon dolarlık bir değeri vardır.

Aracın içerisinde sofra takımı, ayarlanabilen kokteyl masaları, güneş şemsiyesi ve içecekler için buzdolabı yer almaktadır. Donanımı ve içerikleriyle araca lüks mimarisi de denmektedir. Dünyanın en pahalı arabaları listesinin sonuncusu olan Rolls-Royce ihtişamına bakılacak olunursa fiyatına değer gibi.

İlgili Diğer Yazımız: Peugeot Modelleri ve Peugeot Fiyat Listesi 2022

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Dünyanın En Pahalı Arabaları Karşınızda!

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Hedera Güncel ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!