USD32,37
EURO34,85
JPY0,206300
RUB0,364000
GBP41,32
EURO/USD1,08
BIST10.125,74
GR. ALTIN2.408,98
BTC67.532,89

Dünya Liderlerinden Erdoğan’a Tebrik Telefonu

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Dünya Liderlerinden Erdoğan’a Tebrik Telefonları ve sosyal medyadan mesajlar geliyor

Seçim başarısı için arıyorlar

Dünya liderleri, yeniden seçilen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı arayarak tebrik etti. Amerika Birleşik Devletleri Başkanı (ABD) Joe Biden, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Mısır Cumhurbaşkanı Abdülfettah es-Sisi, İsrail Cumhurbaşkanı Isaac Herzog, İngiltere Başbakanı Rishi Sunak, Kazakistan Cumhurbaşkanı Kasım Cömert Tokayev, Almanya Başbakanı Olaf Scholz, Hollanda Başbakanı Mark Rutte, Ukrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelenski, Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas, İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu ve Pakistan Başbakanı Şahbaz Şerif, Erdoğan’ı arayarak yeniden seçilmesi nedeniyle tebriklerini iletti. Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Mısır Cumhurbaşkanı Abdülfettah es-Sisi iki ülke arasında karşılıklı büyükelçi atanması konusunda mutabık kaldı.

İletişim Başkanlığı yayınladı

Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin ardından yeniden Cumhurbaşkanı seçilen Recep Tayyip Erdoğan’ı çok sayıda ülkenin devlet ve hükümet başkanları arayarak tebrik etti. İletişim Başkanlığı’nın resmi Twitter hesabından yapılan bilgilendirmede; İngiltere Başbakanı Rishi Sunak, Kazakistan Cumhurbaşkanı Kasım Cömert Tokayev, Almanya Başbakanı Olaf Scholz, Amerika Birleşik Devletleri Başkanı (ABD) Joe Biden, İsrail Cumhurbaşkanı Isaac Herzog, Hollanda Başbakanı Mark Rutte, Ukrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelenski, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Mısır Cumhurbaşkanı Abdülfettah es-Sisi, Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas, İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu ve Pakistan Başbakanı Şahbaz Şerif’in Erdoğan’ı arayarak tebrik ettiği duyuruldu.

Twitter’dan yapılan paylaşımlar şöyle:

“İngiltere Başbakanı Rishi Sunak, Katar Emiri Şeyh Temim bin Hamed es-Sani, Birleşik Arap Emirlikleri Devlet Başkanı Muhammed bin Zayid en-Nehyan, Türkmenistan Ulusal Konseyi Halk Maslahatı Başkanı Gurbangulu Berdimuhammedov, Libya Başbakanı Abdulhamid Dibeybe Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ı telefonla arayarak seçim başarısı dolayısıyla tebrik etti. İngiltere, Katar, Birleşik Arap Emirlikleri, Türkmenistan ve Libya liderleri, görüşmelerde, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın yeniden Cumhurbaşkanlığına seçilmesini kutlayarak, seçim sonuçlarının Türk halkı için hayırlı olmasını diledi.”

Kazakistan Cumhurbaşkanı Kasım Cömert Tokayev

“Kazakistan Cumhurbaşkanı Kasım Cömert Tokayev, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ı telefonla arayarak seçim başarısı dolayısıyla tebrik etti. Tokayev, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın seçim başarısını kutladı. Ve seçim sonuçlarının Türk halkı için hayırlı olmasını diledi.”

Almanya Başbakanı Olaf Scholz

“Almanya Başbakanı Olaf Scholz, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ı telefonla arayarak yeniden Cumhurbaşkanlığına seçilmesi dolayısıyla tebrik etti. Scholz, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın seçim başarısını kutladı. Ve seçim sonuçlarının Türk halkı için hayırlı olmasını diledi. Almanya Başbakanı Scholz, yeni dönemde Türkiye ile ortak konuları ilerletmek istediklerini ifade etti. Cumhurbaşkanımız Erdoğan da iki ülke ilişkilerini ileriye taşıyacak adımlar atacaklarına inandığını belirtti.”

Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Joe Biden

“Amerika Birleşik Devletleri Başkanı (ABD) Joe Biden, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ı telefonla arayarak yeniden Cumhurbaşkanlığına seçilmesi dolayısıyla tebrik etti. Biden, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın seçim başarısını kutladı. Ve seçim sonuçlarının Türk halkı için hayırlı olmasını diledi. İki lider, bölgesel ve küresel meydan okumalar karşısında Türkiye-ABD ilişkilerinin daha da ehemmiyet taşıdığını belirttiler. Yeni dönemde iki ülke arasındaki tüm konularda iş birliğini ilerletme hususunda mutabık kaldı.”

İsrail Cumhurbaşkanı Isaac Herzog

“İsrail Cumhurbaşkanı Isaac Herzog, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ı telefonla arayarak seçim başarısı dolayısıyla tebrik etti. Herzog, görüşmede, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın yeniden Cumhurbaşkanlığına seçilmesini kutladı. Seçim sonuçlarının Türk halkı için hayırlı olmasını diledi.”

Hollanda Başbakanı Mark Rutte

“Hollanda Başbakanı Mark Rutte, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ı telefonla arayarak seçim başarısı dolayısıyla tebrik etti. Rutte, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın yeniden Cumhurbaşkanlığına seçilmesini kutladı. Ve seçim sonuçlarının Türk halkı için hayırlı olmasını diledi.”

Ukrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelenski

“Ukrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelenski, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ı telefonla arayarak yeniden Cumhurbaşkanlığına seçilmesini kutladı. Zelenski, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın seçim başarısını kutladı. Ve seçim sonuçlarının Türk halkı için hayırlı olmasını diledi.Görüşmede, Rusya-Ukrayna savaşındaki gelişmeler ve bölgesel konular da ele alındı.”

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin

“Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ı telefonla arayarak seçim başarısı dolayısıyla tebrik etti. Putin, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın yeniden Cumhurbaşkanlığına seçilmesini kutladı. Ve seçim sonuçlarının Türk halkı için hayırlı olmasını diledi. İki lider yeni dönemde de Türkiye-Rusya ilişkilerinde ve bölgesel konularda iş birliğini daha da geliştirme konusunda mutabık kaldı.”

Mısır Cumhurbaşkanı Abdülfettah es-Sisi

“Mısır Cumhurbaşkanı Abdülfettah es-Sisi, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ı telefonla arayarak seçim başarısı dolayısıyla tebrik etti. Sisi, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın seçim başarısını kutladı. Ve seçim sonuçlarının Türk halkı için hayırlı olmasını diledi. Ekonomi başta olmak üzere Türkiye-Mısır ilişkilerini derinleştirecek adımlar konuşuldu. Ve bölgesel meselelerin de ele alındığı görüşmede, iki lider karşılıklı olarak büyükelçi atanması hususunda mutabık kaldı.”

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron

“Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ı telefonla arayarak seçim başarısı dolayısıyla tebrik etti. Macron, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın seçim başarısını kutladı. Ve seçim sonuçlarının Türk halkı için hayırlı olmasını diledi.. Görüşmede, Türkiye-Fransa ilişkileri ve bölgesel konular da ele alındı.”

Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas

“Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ı telefonla arayarak kutladı. Abbas, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın seçim başarısını kutladı. Ve seçim sonuçlarının Türk halkı için hayırlı olmasını diledi. Görüşmede, Türkiye-Filistin ilişkileri ve bölgesel konular da ele alındı.”

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu

“İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ı telefonla arayarak tebrik etti. Netanyahu, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın seçim başarısını kutladı. Ve seçim sonuçlarının Türk halkı için hayırlı olmasını diledi. Görüşmede, Türkiye-İsrail ilişkileri ve bölgesel konular da değerlendirildi.”

Pakistan Başbakanı Şahbaz Şerif

“Pakistan Başbakanı Şahbaz Şerif, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ı telefonla aradı. Ve seçim başarısı için tebrik etti. Şerif, görüşmede, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın yeniden Cumhurbaşkanlığına seçilmesini kutladı. Ve seçim sonuçlarının Türk halkı için hayırlı olmasını diledi.”

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Dünya Liderlerinden Erdoğan’a Tebrik Telefonu

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Hedera Güncel ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!