USD33,10
EURO36,11
JPY0,211000
RUB0,374700
GBP42,95
EURO/USD1,09
BIST11.139,46
GR. ALTIN2.601,20
BTC64.043,76

Devlet Bahçeli hakkında suç duyurusunda bulunuldu

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

CHP Şanlıurfa Milletvekili Mahmut Tanal, kendisine “müstevli işbirlikçisi”, “müsvedde” dediği iddiası ile MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli hakkında “Kamu Görevlisine Görevinden Dolayı Alenen Hakaret” suçunu işlediği gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu.

Devlet Bahçeli hakkında suç duyurusu yapıldı

Mahmut Tanal, kendisine “müstevli işbirlikçisi”, “müsvedde” dediği iddiası ile MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli hakkında “Kamu Görevlisine Görevinden Dolayı Alenen Hakaret” suçunu işlediği gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu.

Mahmut Tanal’dan suç duyurusu

CHP Şanlıurfa Milletvekili Mahmut Tanal!dan suç durusu. Akbelen Ormanı’nda Jandarma ile arasında arbede yaşanmıştı. Yaşananların ardından kendisi hakkında yaptığı açıklamada hakaret ettiği iddiası ile MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli hakkında suç duyurusunda bulundu. Tanal, dilekçesinde şu değerlendirmeleri yaptı:

“Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Muğla’nın Milas İlçesinde İkizköy Mevkiinde bulanan Akbelen Ormanı’na giriş yapan ve kömür madeni sahası için ağaç kesimine itiraz edip, demokratik, barışçıl ve silahsız protesto hakkını kullanan vatandaşların kişisel verilerinin hukuka aykırı şekilde görevli jandarma personeli tarafından kayıt altına alınmasına karşı çıkmam dolayısıyla yazılı bir açıklama yapmıştır.

HAKARETLERDE BULUNMUŞTUR

Devlet Bahçeli’nin, MHP’nin resmi internet sitesi ve siyasi partisinin resmi Twitter adresi üzerinden paylaşılan söz konusu açıklamasında, jandarmaya ‘eşkıya’ diye bağırdığımı öne sürüp şahsımı hedef göstermiş, ‘müstevli işbirlikçisi’, ‘müsvedde’ şeklindeki ifadelerle hakaretlerde bulunmuştur.

“TÜRK ASKERİNE DÜŞMANCA MUKABELE ETTİĞİM’ İFTİRASINDA BULUNMUŞTUR”

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ayrıca, şanla, şerefle ve gururla yaşadığım Türk vatanında, ‘Türk askerine düşmanca mukabele ettiğim’ iftirasında bulunmuştur.

TÖHMET ALTINDA BIRAKMAYA ÇALIŞMIŞTIR

Devlet Bahçeli’nin yine Cumhuriyet’i kuran, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün mirasına sahip çıkan Cumhuriyet Halk Partisi’nin bir üyesiyim. Bir milletvekili olarak şahsımı, ‘bir yeri istila eden’ anlamına gelen ‘Müstevli’ kelimesi ile hedef alması, ‘Müstevli işbirlikçisi’ ifadesini kullanması, onur ve şerefime karşı ciddi bir saldırı niteliğindedir. Yine MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, “Türk vatanında, Türk askerine düşmanca mukabele ettiğimi” iddia ederek, vatanına ve milletine bağlı bir Türkiye Cumhuriyeti vatandaşını, akla ve izana aykırı şekilde töhmet altında bırakmaya çalışmıştır.”

 

 

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Devlet Bahçeli hakkında suç duyurusunda bulunuldu

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Hedera Güncel ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!