USD31,20
EURO33,84
JPY0,208500
RUB0,342200
GBP39,53
EURO/USD1,08
BIST9.062,36
GR. ALTIN2.037,51
BTC60.330,20

Cumhurbaşkanı kukla olacak

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Millet İttifakı bünyesinde bulunan Saadet Partisi Lideri Temel Karamollaoğlu’dan cumhurbaşkanı adayıyla ilgili açıklamalar…

Saadetin yol haritası

Saadet Partisi Lideri Temel Karamollaoğlu, millet ittifakı olarak 2023 seçimlerini kazanması halinde yönetimde izleyecekleri yol haritasını anlattı.

Cumhur İttifakının adayına karşılık henüz bir aday belirleyemeyen altılı masadan farklı açıklamalar gelmeye devam ediyor. Millet İttifakı adı altında birleşen partilerin liderleri, adaydan çok seçim sonrası süreçte yapılacaklar ile ilgili bilgiler veriyorlar.

Cumhurbaşkanını siyasi parti liderleri yönetecek

Karamollaoğlu, seçimde çoğunluğu elde ettikleri takdirde, seçilen cumhurbaşkanının ittifakta bulunan siyasi partilerin genel başkanlarından oluşan ve adına “eşgüdüm kurulu” denilen kurul tarafından yönetileceğini söyledi.

Seçilecek adaya da gönderme yapan Karamollaoğlu, “Cumhurbaşkanı seçildi, bütün bunları da yazdı, teşekkür ediyorum bana da yetkiyi verdiniz, ama aceleye ne ihtiyaç var, bunu 5 yıl içinde bunu gerçekleştiririz… Diyebilir mi, diyebilir. Ama bu karaktersizlik olur. Seçildikten sonra Cumhurbaşkanı’nın böyle bir tavır sergilemesi tam bir karaktersizlik olur” dedi.

Kararlar öncesi istişare edilecek

Mevcut sistemi değiştirmek istediklerini belirten Karamollaoğlu, “Seçimde istediğimiz neticeyi elde edersek üzerinde duracağımız ve hangi değişiklikleri gerçekleştirceğimizi yakında açıklayacağız” dedi.

Anayasa değişikliği taslağının da kamuoyu ile paylaşıldığını ifade eden Karamollaoğlu, “seçimden sonra anayasa nasıl değişecek, cumhurbaşkanı bu süreçte nasıl çalışacak, istişareleri nasıl yapacak? Adeta parlamenter döneme geçmişiz gibi çalışılacağını ifade ediyoruz” dedi.

Karamollaoğlu yapacakları değişiklikle, cumhurbaşkanının karar almadan önce bütün siyasi parti genel başkanları ile istişare edeceğini özellikle belirtti.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Cumhurbaşkanı kukla olacak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Hedera Güncel ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!