USD32,18
EURO34,91
JPY0,205900
RUB0,356900
GBP41,06
EURO/USD1,08
BIST10.874,34
GR. ALTIN2.493,54
BTC69.512,29

CHP’den Sert Cevap! “ Bu Montajcı, Bu Çürümüş İktidarın, Depremzede Vatandaşlarımız Üzerinden Partizanlık Yapmasına İzin Vermeyeceğiz”

chp-den-sert-cevap
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, AKP iktidarının, CHP’li belediyelerin deprem bölgelerinde çalışma yapmadığı iddialarına tepki göstererek “Biz, ilk günden beri oradaydık hala oradayız. Bu montajcı, bu çürümüş iktidarın depremzede vatandaşlarımız üzerinden partizanlık yapmasına, algıcılık oynamasına, yavuz hırsız misali ev sahibini bastırmasına izin vermeyiz” dedi.

CHP’den Sert Cevap!

CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, AKP iktidarının, CHP’li belediyelerin deprem bölgelerinde çalışma yapmadığı iddialarına tepki göstererek

“Biz, ilk günden beri oradaydık hala oradayız. Bu montajcı, bu çürümüş iktidarın depremzede vatandaşlarımız üzerinden partizanlık yapmasına, algıcılık oynamasına, yavuz hırsız misali ev sahibini bastırmasına izin vermeyiz”

dedi.

Dünyanın en büyük depremi listesinde kendisine yer bulmaya aday olan 6 Şubat 2023 depremi, siyasilerin de gündeminde yer alıyor. CHP Yerel Yönetimlerden sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Ordu Milletvekili Seyit Torun, iktidarın, CHP’li belediyelerin deprem bölgelerine yönelik hizmetleri karalamaya çalıştığını belirterek, iddialara rakamlarla yanıt verdi. Torun, konuya ilişkin bugün yaptığı yazılı açıklamada şunları ifade etti:

deprem-1

“Yüzlerce Vatandaşımızı Enkaz Altından Bizim Belediyelerimiz Çıkardı”

“Siyasi iktidar yalan ve iftira siyasetinde sınır tanımıyor. Kendi ağzıyla montaj olduğunu itiraf ettiği videoları meydan meydan izleten Erdoğan, belediyelerimizin deprem bölgesindeki hizmetlerini karalamak için her türlü yola başvuruyor. Altını çizmek isterim ki belediyelerimiz depremin ilk anından itibaren tüm imkânlarını seferber ederek vatandaşlarımızın yardımına koştu. Arama kurtarma ekiplerimiz birçok noktada AFAD’dan önce enkazlara ulaştı. Yüzlerce vatandaşımızı enkaz altından bizim belediyelerimiz çıkardı.”

“Belediyelerimiz Bugüne Kadar; 9 Bin 596 Araç Ve 28 Bin 427 Personelini Deprem Bölgelerine Gönderdi”

“Belediyelerimiz bugüne kadar; 9 bin 596 araç ve 28 bin 427 personelini deprem bölgelerine gönderdi. Her türlü insani yardım malzemesi taşıyan 7 bin 286 TIR, depremzede vatandaşlarımıza ulaştırıldı.  155 mobil mutfak, 163 ikram aracı, 18 mobil fırın vatandaşlarımıza hizmet verdi. Bunların yanı sıra; 2 milyon 938 bin battaniye, 49 bin 931 çadır, 1.809 konteynır, 266 bin ısıtıcı ve soba, bin 964 mobil tuvalet ve duş, 2 bin 212 jeneratör ve 4 milyon 676 bin hijyen paketi ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza ulaştırıldı. Üstelik bu hizmetler iktidarın tüm koordinasyonsuzluğuna, çıkardığı tüm zorluklara rağmen yapıldı.”

chp-den-sert-cevap-deprem

“Bu Montajcı, Çürümüş İktidarın, Depremzede Vatandaşlarımız Üzerinden Partizanlık Yapmasına İzin Vermeyeceğiz”

“Şu anda 129 görevli belediyemiz, ilgili büyükşehir belediyelerimizin koordinatörlüğünde desteklerine devam ediyor. Biz, ilk günden beri oradaydık hala oradayız. Bu montajcı, bu çürümüş iktidarın, depremzede vatandaşlarımız üzerinden partizanlık yapmasına, algıcılık oynamasına, yavuz hırsız misali ev sahibini bastırmasına izin vermeyiz.”

 

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
CHP’den Sert Cevap! “ Bu Montajcı, Bu Çürümüş İktidarın, Depremzede Vatandaşlarımız Üzerinden Partizanlık Yapmasına İzin Vermeyeceğiz”

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Hedera Güncel ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!