USD32,37
EURO34,85
JPY0,206200
RUB0,363000
GBP41,32
EURO/USD1,08
BIST10.116,09
GR. ALTIN2.407,55
BTC67.489,79

Başka Biri Konusu Nedir? Hande Erçel Yeni Dizisi Oyuncuları

Başka Biri
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Başka biri, Fox TV ekranlarında yayınlanan ve daha ilk bölümden kendinden bahsettiren bir dizi haline geldi. Asıl adı “Bambaşka Biri” olan dizinin oyuncularından Hande Erçel’in de oyunculuğu çok eleştirilmektedir. Sezon boyunca adından söz ettireceğe benzeyen dizinin konusuna ve oyuncularına biz de yakından bakalım isteriz.

Başka Biri Konusu Nedir?

Başka Biri

Yayın hayatına başlayan Başka Biri dizisi, ilgi çeken konusu ve yıldız oyuncularıyla gündemde kalmaya devam ediyor. Etkileyici ve gizemli bir hikayeye sahip dizide Hande Erçel ve Burak Deniz gibi isimler başrolde yer alıyor. Fox TV’nin bu yeni sezon bombasının konusuna biz de yakından bakalım istedik.

Bambaşka Biri, ormanda işlenen vahşi bir cinayet ile başlıyor. Öldürülen ismin Hamdi Altılbay olduğu anlaşılıyor. Vahşice işlenen cinayet, kısa sürede tüm kamuoyunda da ses getirmeye başlıyor. Cinayeti araştırması için ise Leyla isimli savcıya görev veriliyor. Elbette cinayetin boyutu medyayı da kısa sürede harekete geçiriyor. Başarılı ve hırslı bir gazeteci olan Kenan da Atılbay cinayetini araştırmaya başlıyor.

Savcı Leyla ve gazeteci Kenan’ın yolları da işte tam da bu noktada kesişiyor. Dizide Leyla karakterine Hande Erçel hayat verirken Kenan’ı da Burak Deniz canlandırıyor. Herkes aslında bu iki başrolün aşkını izleyeceğiz diye düşünürken dizi, toplumsal olaylara önemli ölçüde yer vermesiyle de dikkatleri üzerine çekmektedir.

Bambaşka Biri Dizisi Hangi Kanalda Hangi Gün Yayınlanıyor?

Başka Biri

Bambaşka biri 1 bölüm, Eylül ayının gelmesiyle birlikte Fox TV’de yayınlandı. Dizi, daha ilk bölümde “trend topic” olmayı başararak geniş bir kitleye ulaştı. Fox TV’nin 2023-2024 sezonu iddialı işlerinden biri olan dizi, Pazartesi günleri ekrana geliyor. Zaten Bambaşka Biri 2 bölüm de izleyenler tarafından beğenilmişe benziyor.

Dizinin yeni bölümleri akşam haberlerinin hemen ardından ekrana geliyor. Elbette o gün yayınlanacak olan güncel bölüm öncesinde geçmiş bölümün özeti de izleyiciye aktarılıyor.

Bambaşka Biri Dizisi Oyuncuları Kimler?

Hande Erçel’in yeni dizisi olarak ün yapan dizide usta bir oyuncu kadrosu bulunmaktadır. Dizi, her ne kadar iki popüler oyuncuyu başrole almış olsa da daha geri planda usta oyuncular yer alıyor. Başka Biri oyuncu kadrosu şu önemli isimleri barındırıyor:

  • Hande Erçel – Savcı Leyla
  • Burak Deniz – Kenan
  • Cem Davran – Turan Öztürk
  • Menderes Samancılar – İdris
  • Muttalip Müjdeci – Ekrem Gediz
  • Aslı Orcan – Mükhet Aslan
  • Gülçin Hatıhan – Şahinde Gediz
  • Berrin Arısoy – Nevin Öztürk
  • Uğur Uzunel – Tahir Gediz
  • Polen Emre – Nuray

Dizinin kadrosunda yer alan isimlerin büyük bir kısmı tiyatro geçmişi olan oyunculardır. Popüler ve dönemin oyuncularının yanı sıra bir döneme damga vuran ustalara da kadroda yer verilmiştir. Dizinin yönetmenliğini ise Neslihan Yeşilyurt yapmaktadır. Yeşilyurt daha önce de Yasak Elma, Sadakatsiz ve Kara Yazı gibi popüler dizileri de yönetmiştir.

Bambaşka Biri Uyarlam Bir Dizi mi?

Günümüz dizilerinde sık karşılaşılan durumlar arasında kitap ya da film uyarlamaları yer alıyor. Ayrıca örneğin Sadakatsiz isimli popüler dizi de İngiliz yapımı olan Doctor Foster isimli diziden uyarlamış bulunuyor. Fakat söz konusu Fox TV’nin bu popüler yapımı olduğunda herhangi bir uyarlamadan bahsetmiyoruz. Tamamen özgün bir senaryoya sahip olan dizi, Ethem Özışık’ın kaleminden çıkmış bulunuyor.

Bambaşka Biri Neden Bu Kadar Gündeme Geldi?

Fox TV’nin beklenen yapımı konusu sebebiyle aslında çokça kişinin konuştuğu bir dizi haline geldi. Fakat sizinin sosyal medyada çok konuşuluyor olmasının altında daha farklı bir neden yatıyor. Sizin de bildiğiniz üzere son dönemin en popüler isimlerinden biri olan Hande Erçel, dizide başrolü üstlenmiş bulunuyor. Fakat Erçel, Başka Biri dizisinde oyunculuk performansı ile sosyal medya kullanıcıları tarafından sertçe eleştirildi.

Dizideki performansı pek de beğenilmeyen Erçel’in aslında geçmiş dizilerinde de başarısız bir oyunculuk sergilediği söylendi. Hande Erçel, dünyanın farklı ülkelerine de satılan diğer şu popüler yapımlarda rol almıştır:

Çalıkuşu
Güneşin Kızları
Aşk laftan Anlamaz
Azize
Sen Çal Kapımı

Erçel’in oyunculuktaki başarısızlığı gündeme gelince dizinin yönetmeni olan Neslihan Yeşilyurt’tan oyuncusuna destek geldi. Yeşilyurt, Erçel’in fotoğrafını kendi Instagram hesabında paylaşarak oyuncuya destek oldu.

Bambaşka Biri Kenan’ın Hastalığı Nedir? Disosyatif Bozukluk Nedir?

Başka Biri
Başka Biri

Dizide Kenan Öztürk rolünde Burak Deniz yer alıyor. Genç ve yakışıklı oyuncu Deniz de aslında bir şiddet davası ile gündeme gelmişti. Aylar önce alkollü bir şekilde bir diğer oyuncu Nilperi Şahinkaya ve sevgilisi ile tartışan Deniz, ikili ile davalık durumda. Burak Deniz’in tartışmanın yaşandığı gecede masada bulunan Nilperi Şahinkaya ve sevgilisine hakaret ettiği ve şiddet uygulamaya çalıştığı iddia ediliyor.

Bir süredir ekranlarda görmediğimiz Burak Deniz, tam da bu olayın üzerine dizinin kadrosuna dahil olunca tabi bu da bir tartışma yarattı. Deniz’in Bambaşka Biri dizisindeki rolünün hastalığı da gündeme gelen bir diğer konu oldu.

Senaryoya göre Kenan, disosiyatif bozukluk adı verilen bir ruhsal hastalıktan muzdarip. Bu hastalığın bilinen en yaygın adı ise “çokluk kişilik bozukluğu.” Hastalığa sahip kişilerde birden fazla kimlik oluşumu söz konusu oluyor. Yani kişi, birden fazla kişiliğe sahip olarak atak halinde farklı bir kimliğe bürünebiliyor.

Başka Biri senaryosunda da gazeteci Kenan’ın bu hastalığa sahip olduğu açıkça görülebiliyor. Kenan, dizide geçmiş travmaları ile baş edebilmek adına kendisine birden fazla kimlik geliştirmiş durumda. Hastalığın ilerlemesi de kişinin asıl kimliğinin asla fark etmeden farklı bir kimliğe bürünmesi ile oluyor.

Psikiyatrlar, bu hastalığa sahip kişilerin onlarca sayıda kimlik yaratabileceğiniz söylüyor. Bazı durumlarda hasta, kimlikler arası istemsiz geçiş yaparken bazı anlarda bu istemli de olabiliyor. Elbette bu durum, hastanın hayatını da önemli ölçüde olumsuz yönde etkiliyor.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Başka Biri Konusu Nedir? Hande Erçel Yeni Dizisi Oyuncuları

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Hedera Güncel ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!