USD33,02
EURO35,98
JPY0,215500
RUB0,388500
GBP42,70
EURO/USD1,09
BIST10.871,48
GR. ALTIN2.503,09
BTC64.926,88

Bakanlıklarda Devir Teslim Başladı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bakanlıklarda Devir Teslim Başladı. Milli Eğitim Bakanlığı’nda Devir Teslim töreni yapıldı. Bakan Yusuf Tekin göreve başladı.

Milli Eğitim Bakanlığı’nda Devir Teslim töreni

Milli Eğitim Bakanı olarak görevi devralan Yusuf Tekin şöyle dedi. “Türk Milli Eğitim Sistemini Hak Ettiği Yere Çıkartmak İçin Hep Birlikte Mücadele Edeceğiz. Ben İlk Olarak Bunun Taahhüdünü Huzurlarınızda Vermek İstiyorum” dedi.

Yeni Kabine Hızlı Başlıyor

Bakan Mahmut Özer’den görevi devralan Yusuf Tekin konuştu. “Türk milli eğitim sistemini hak ettiği yere çıkartmak için hep birlikte mücadele edeceğiz. Ben ilk olarak bunun taahhüdünü huzurlarınızda vermek istiyorum. 7/24 tüm mesaimiz bütün emek ve bütün gücümüzle bu mücadeleyi yürüteceğimizi milletimize taahhüt ediyorum. Hiçbir fedakarlıktan kaçınmadan üstümüze düşen her ne varsa yapmak için sonuna kadar mücadele edeceğiz” dedi.

Eski Bakan Mahmut Özer şunları söyledi

“Bizler tüm çalışma arkadaşlarımızla birlikte eğitim sistemimizin kalitesini artırmayla ilgili gece gündüz demeden çalıştık. Her başlangıcın bir sonu var. Dolayısıyla bugün kıymetli Yusuf hocamıza görevi devredeceğiz. Çalışma arkadaşlarıma, bakan yardımcılarıma, genel müdürlerime, daire başkanlarıma, okul müdürlerime kısacası tüm öğretmenlerimize birlikte yol yürüdükleri içi tek tek şükranlarımı sunuyorum.

Rabbimden tek duam vardı. İlkeli, dürüst, şeffaf, uzlaşmayı değil ilkeyi merkeze alan ve eğitim sisteminin güzelleşmesi için çalışmayı rabbimden bana nasip etmesi için dua etmiştim. Allah’ıma hamt ediyorum duam kabul edildiği için ve bu süreçte yardım ettiği için.

MAARİF MÜCADELESİ SADECE BAKANLIK BÜROKRATLARI İLE OLMAZ

Özer’den görevi devralan Milli Eğitim Bakanı Tekin ise şöyle konuştu:

“Bundan yaklaşık 5 yıla yakın bir süre önce duygusal bir vedayla aranızdan ayrılmıştım. Şimdi yine aynı duygusallık içerisindeyim. Birlikte yol yürüdüğümüz birçok arkadaşımızla tekrar burada karşı karşıya olmaktan dolayı çok mutluyum. Bu salonda çok sıkıntılı zamanlarda çok sıkıntılı toplantılar yaptığımız bir an gözümün önünden geçti. Birlikte mücadele ettiğimiz birçok arkadaşımız hala salonda onları burada görmekten ayrıca mutlu oldum. Ayrılırken de demiştim; Türkiye’deki maarif mücadelesi sadece bakanlık bürokratı olarak yürütülecek bir mücadele değil. Dışarıdan da bu konuda çalışma yapmak, katkı vermek çok şerefli ve onurlu bir işti. Ama bir gün yeniden yolumuz kesişirse diye vedalaşırken ‘tekrar görüşeceğiz’ demiştik.

Cumhurbaşkanımızın desteğiyle güzel şeyler yapacağız

Bugün bizi tekrar bir araya getiren cenabı Allah’a şükürlerimi sunuyorum. Bizi bu göreve layık gören sayın Cumhurbaşkanı’mıza güvendiği için bizleri yeniden bu göreve layık gördüğü için şükranlarımı sunuyorum. Müsteşarken de her daim hem başbakanlığı döneminde hem cumhurbaşkanlığı döneminde attığımız her adımda biz onun destekleri sayesinde bu adımları atabilmiştik. Bugün ve bundan sonra da yine onun destekleri onun bize vereceği ve katkılarıyla inşallah çok güzel şeyler yapacağız.

TÜRKİYE YÜZYILI BAŞLIYOR

2018’den itibaren Türkiye’de çok şeyler değişti. Özellikle 2023 seçimleri sonrası Türkiye’de hem siyasette hem bürokraside birçok paradigma değişti, değişmek zorunda. Artık önümüzdeki yüzyılın, Türkiye yüzyılı olacağını iddia ediyoruz ve düşünüyoruz. Bu iddiamızda samimiysek ve başarılı olmak istiyorsak bunun adımlarının atılacağı, bunun inşasının yapılacağı yerde kuşkusuz Milli Eğitim Bakanlığı ve milli eğitim sistemi. Biz bu ideali bu hedefi hayata geçirmek için bakanlığımız merkez teşkilatı, taşrada kahrımızı çeken öğretmen arkadaşlarımız, taşrada sıkıntılarla boğuşan idareci arkadaşlarımız, idari personellerimiz hiç ayırt etmediğim özel öğretim kurumlarımız aynı şekilde merkezi yönetim içerisinde birlikte hareket edebileceğimiz önemli yapılar var diğer bakanlıklar var. Kuşkusuz eğitim, öğretim politikaları kurulu var.

HEP BİRLİKTE MÜCADELE EDECEĞİZ”

Tüm bu paydaşlarla birlikte Türk milli eğitim sistemini hak ettiği yere çıkartmak için hep birlikte mücadele edeceğiz. Ben ilk olarak bunun taahhüdünü huzurlarınızda vermek istiyorum. Gecemiz gündüzümüz, 7/24 tüm mesaimiz bütün emek ve bütün gücümüzle bu mücadeleyi yürüteceğimizi milletimize taahhüt ediyorum. Hiçbir fedakarlıktan kaçınmadan üstümüze düşen her ne varsa yapmak için sonuna kadar mücadele edeceğiz.”

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Bakanlıklarda Devir Teslim Başladı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Hedera Güncel ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!