USD33,03
EURO35,97
JPY0,216200
RUB0,388500
GBP42,59
EURO/USD1,09
BIST10.871,48
GR. ALTIN2.513,65
BTC64.686,49

Bahçeli, “Tarihimizle Kucaklaşmalıyız”

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, TBMM’de; “Bizim dileğimiz, tarihimizle her yönüyle barışma, buluşma ve kucaklaşma ikliminin gecikmeksizin tezahür etmesidir” sözlerinin sorulması üzerine; “Bir ailenin farklı sebeplerle ayrı düşmüş kişilerini, unsurlarını, gruplarını bir araya getirme arzu ve özlemidir. Kucaklaşmadan maksadımız budur. Büyük aile birliğini tesis etmektir” dedi.

Bahçeli Grup toplantısında konuştu

Bahçeli, TBMM’de; “Bizim dileğimiz, tarihimizle her yönüyle barışma, buluşma ve kucaklaşma ikliminin gecikmeksizin tezahür etmesidir” sözlerinin sorulması üzerine; “Bir ailenin farklı sebeplerle ayrı düşmüş kişilerini, unsurlarını, gruplarını bir araya getirme arzu ve özlemidir. Kucaklaşmadan maksadımız budur. Büyük aile birliğini tesis etmektir” dedi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, TBMM’de; parti grup toplantısının ardından, gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Bahçeli, “Tarihle kucaklaşma” sözlerinin sorulması üzerine şunları söyledi:

“Bir ailenin farklı sebeplerle ayrı düşmüş kişilerini, unsurlarını, gruplarını bir araya getirme arzu ve özlemidir. Kucaklaşmadan maksadımız budur. Büyük aile birliğini tesis etmektir.”

MHP’nin emekliye seyyanen zam ile ilgili bir çalışması olup olmayacağı yönündeki soruya ise Bahçeli, “Cumhur İttifakı o görevi yerine getiriyor. MHP olarak ayrıca bir çalışmaya da gerek yok. Cumhur İttifakı’nı bütün yönleriyle destekliyoruz. Bunu her defasında da söylüyorum” yanıtını verdi.

NE OLMUŞTU?

Bahçeli, grup toplantısında yaptığı konuşmada, bugün; şunları söylemişti:

“Türkiye Cumhuriyeti ne kadar bizimse Osmanlı İmparatorluğu da o kadar bizimdir. Gazi Mustafa Kemal Atatürk ne kadar milli ve tarihi bir kahramanımızsa Osmanlı İmparatorluğu’nun tüm padişahları da o kadar milli ve kahramandır. Gelecek ülkülerinde kenetlenmek, milli birlik ve dayanışma ruhunu canlı tutmak, bugünkü sorunları aşmak tarih ve coğrafyamızla barışmanın yegâne ön şartıdır. Fesle kalpak ihtilafı yok hükmündedir. Bizim dileğimiz tarihçilerimizin konunun üzerine dikkatle eğilmeleridir. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin ikinci döneminde amaçladığımız her alandaki uzlaşma arzusudur. Bunlarla birlikte tarihimizle de her yönüyle barışma, buluşma ve kucaklaşma ikliminin gecikmeksizin tezahür etmesidir.”

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Bahçeli, “Tarihimizle Kucaklaşmalıyız”

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Hedera Güncel ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!