USD32,26
EURO34,94
JPY0,206200
RUB0,359800
GBP41,04
EURO/USD1,08
BIST10.755,87
GR. ALTIN2.429,32
BTC67.256,44

Avrupa Birliği’ne tam üyelik süreci Macaristan’da ele alındı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Macaristan Devleti’nin Kuruluş Günü kutlamaları ve Macaristan ev sahipliğinde düzenlenecek Dünya Atletizm Şampiyonası etkinliklerinin bir bölümüne katılmak üzere gittiği Budapeşte’de Macaristan Başbakanı Viktor Orban ile görüştü.

Avrupa Birliği’ne tam üyelik süreci Macaristan’da ele alındı

İletişim Başkanlığı’nın sosyal medya paylaşımında görüşmeye ilişkin şunlar kaydedildi:

“Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan Macaristan’da. Erdoğan, Macaristan Başbakanı Viktor Orban ve beraberindeki heyet ile bir araya geldi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’a, Dışişleri Bakanı Hakan Fidan. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar, Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak. Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, Ticaret Bakanı Ömer Bolat. İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Cumhurbaşkanı Dış Politika ve Güvenlik Başdanışmanı Akif Çağatay Kılıç. Türkiye’nin Macaristan Büyükelçisi Gülşen Karanis Ekşioğlu ve Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Zafer Çubukçu da eşlik etti.

Görüşmede, Türkiye-Macaristan ilişkileri ele alındı. Ayrıca Türkiye’nin Avrupa Birliği’ne tam üyelik süreci ile bölgesel ve küresel gelişmeler ele alındı.”

Erdoğan, Sırbistan Cumhurbaşkanı Aleksandar Vucic ile de görüştü

Erdoğan, burada Sırbistan Cumhurbaşkanı Aleksandar Vucic ve beraberindeki heyet ile görüştü. İletişim Başkanlığı, görüşmeye ilişkin şu açıklamayı kaydetti:

“Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, Macaristan Devleti’nin Kuruluş Günü kutlamaları dolayısıyla bulunduğu Macaristan’ın başkenti Budapeşte’de, Sırbistan Cumhurbaşkanı Aleksandar Vucic ve beraberindeki heyet ile bir araya geldi.

Görüşmede, Türkiye-Sırbistan ilişkileri ve bölgesel konular ele alındı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Balkanlar’ın barış ve istikrarı bakımından Sırbistan’ı anahtar ülke olarak gördüğünü belirterek, Türkiye-Sırbistan ilişkilerinin tarihin en üst noktasına ulaştığını ifade etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’a, Dışişleri Bakanı Hakan Fidan.  Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar, Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak.  Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, Ticaret Bakanı Ömer Bolat. İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Cumhurbaşkanı Dış Politika ve Güvenlik Başdanışmanı Akif Çağatay Kılıç. Ve Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Sabri Demir de eşlik etti.”

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Avrupa Birliği’ne tam üyelik süreci Macaristan’da ele alındı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Hedera Güncel ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!