USD32,20
EURO34,95
JPY0,206900
RUB0,357000
GBP41,04
EURO/USD1,09
BIST10.895,25
GR. ALTIN2.497,93
BTC69.857,09

En İyi 13 Ankara Basketbol Kursları Listesi

ankara-basketbol-kurslari
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ankara basketbol kursları resmi ve özel kurumlar aracılığıyla verilmektedir. Başkentte basketbol alanında kişisel yeteneklerin keşfedilebileceği pek çok kurs yeri bulunmaktadır.

Ankara basketbol kurs yerleri daha çok belediyeler tarafından açılmaktadır. Özellikle Mamak ve Çankaya belediyeleri tarafından açılan Ankara basketbol kursları, basketbolun ülkemizde geliştirilebilmesi açısından oldukça etkilidir. Çeşitli Ankara basketbol kursları, engelli bireyler için özel gruplar oluşturur. Onlara özel basketbol eğitimi verir. Belediyeler dışında özel kurslar vasıtasıyla da basketbol alanında teorik ve pratik bilgiler öğrenilebilmesi mümkündür.

Ankara En İyi Basketbol kulüpleri ile Geleceğe Hazırlanın!

Resmi ya da özel basketbol kursları, en iyi eğitimi sunma adına teorik anlamda kendini geliştirmiş hocalarla çalışıyor. Böylelikle Ankara basketbol kursları, kursiyerlere basketbolu en doğru ve en iyi şekilde öğrenebilme fırsatı vermektedir.

Peki, basketbol eğitimi kaç yaşında başlar? Gelişim çağında en erken 5 ve 6 yaşlarında başlanması uygun görülmektedir. Ancak bu alandaki uzman eğitimlere ve antrenmanlara 9 yaş sonrasında başlanması önerilmektedir. Kursiyerlere verilen ilk ders, basketbolun ne olduğudur. Daha sonra yavaş yavaş pozisyonlar hakkında bilgi verilmeye başlanır. Duruş pozisyonları ve rakibin nasıl markaj altına alınacağı gibi önemli detaylar aktarılmaktadır.

ankara-basketbol-kurslari
Ankara Basketbol Kursları

Basketbolun gelişmesi için belediyelerin açtığı Ankara basketbol kursları haricinde Kızılay Kocatepe koleji gibi ünlü kolejlerde çeşitli kurslar açar. İstanbul yolu ivedik OSB basketbol kursu, başarılı basketçilerin yetiştirilmesinde etkili bir hizmet sunar. Bu hizmet sonunda basketbol takımı bünyesinde sporcuları sunar.

İlerleyen zamanlarda kursiyerler rakip takımlarla eşleştirilmekte, Ankara basketbol maçları düzenlenmektedir. Ankara arena gibi alanlarda profesyonel anlamda basketbol oynamak için en iyi basketbol kursları hangileridir? Açıklayalım!

1 – Ümitköy Basketbol İhtisas Spor Kulübü

Çocuklardan yetişkinlere basketbolun en ince detayları bu spor kulübünde aktarılmaktadır.  Konsantrasyon, odaklanma ve savunma kavramları, takım çalışması ön planda tutulup öğretilmektedir. Basketbolda nasıl top sürüleceği ve şut çekileceği en iyi şekilde öğrenilmektedir. Aynı zamanda pozisyonlarına karşı hangi savunma tekniklerinin uygulanacağına dair eğitim uzman hocalar tarafından verilmektedir.

2 – Anadolubeyi Spor Kulübü

Ankara basketbol kursları listesinde yer alan Anadolubeyi spor kulübü, Dikmen bölgesinde hizmet vermektedir. Verilen kapsamlı eğitimler sayesinde basketbol alanında usta isimlerden biri olabilme imkânı elde edilmektedir. Profesyonel bir basketbol oyuncusu olmak için öğrencilerine büyük katkılar sunan bu spor kulübünden eğitim alınır.

3 – Yaşamkent İlker Spor Kulübü

ankara-basketbol-kurslari

Basketbol eğitimi almaya karar veren kişiler Ankara basketbol kulüpleri arasında tam donanımlı koçlar tarafından verilen bir eğitimi tercih etmelidir. Yaşamkent İlker spor kulübü Çayyolu bölgesinde hizmet sunarak, birbirinden yetenekli sporcular yetiştirmektedir.

4 –  Hidayet Türkoğlu Basketbol ve Spor Okulları – Dikmen

Günümüz standartlarına uygun modern tesislerde basketbol eğitimi almak için, Hidayet Türkoğlu basketbol ve spor okulları en doğru seçenek olacaktır. Özellikle 18 yaş üstü basketbol kursu Ankara denilince akla ilk gelen okullar arasındadır. Mustafa Kemal mahallesi bölgesinde hizmet sunarak, Ankara basketbol kursları içerisinde iddialı bir kurum olmaktadır.

5 – Kavaklıdere Spor Kulübü

Sporun her dalı sosyalleşmek ve sağlıklı bir şekilde yaşamak için tercih edilmektedir. Özellikle çocuk yaştan itibaren verilen basketbol eğitimi, ileride çocuklara birçok avantaj sunar. Ankara basket kursları arasında yer alan Kavaklıdere spor kulübü, çocukların ve yetişkinlerin yeteneklerine bir yenilerini daha eklemelerini sağlar. Böylelikle ilgilendikleri spor dalında bir adım öne çıkmaları daha kolay olur.

İlk olarak Ankara basketbol kursları yeni başlayan kursiyerlere teorik eğitim verecektir. Daha sonra basketbolda ilerleme imkânı olan kursiyerler, yavaş yavaş uygulama pozisyonlarına geçecektir.

6 – Winner Club

Basketbol alanında gelişmek için Ankara’nın birçok bölgesinde çeşitli kurslar açılmıştır. Hem teorik bilgilerin hem de pozisyonların öğrenilebilmesi için Ankara basketbol kursları Keçiören bölgesinde Winner Club hizmet vermektedir. Kursiyerler aldıkları eğitim sonrasında takımlarla eşleştirilerek başarılı maçlar yapabilmektedir.

ankara-basketbol-kurslari

7 –  Küçükkesat Basketbol Okulu

Ankara’da bulunan çeşitli spor kulüpleri başarılı kursiyerler yetiştirmektedir. Bu nedenle Ankara basketbol kursları tarafından yapılan çalışmalar, ülkemizde basketbol kültürünün gelişmesi için oldukça önemlidir. Basketbol alanında gösterilen planlı çalışmalar azımsanmayacak oranda büyüktür. Belediye ve birçok Kolej Konutkent küçükkesat bölgesinde geleceğin basketçilerinin yetiştirmesi konusunda hızlı bir şekilde ilerlemektedir.

8 –  Cedi Osman Academy Keçiören

Cedi Osman Akademy, Keçiören ve bölge ilçelerde Türk basketboluna yeni yıldızlar kazandırmak için çalışmalar yürütmektedir. Ankara basketbol kursları arasında başarılı bir şekilde ilerleme göstermiştir. Akademi, basketbola başlayan 6-16 yaş arası çocukların aktif bir şekilde bu sporu oynayabilmesini sağlar.

Modern basketbol eğitiminin verildiği akademide, her yaşa özel dizayn edilmiş gruplar bulunur. Böylelikle kursiyerler, uluslararası düzeyde basketbol eğitimi alma imkânı elde ederler. Ayrıca akademide performans ölçümleri de yapılmaktadır. Bu ölçümler sonucunda başarılı olan katılımcılar, Cedi Osman takımlarının altyapılarına girebilme imkânı elde edebilmektedir.

9 –  Abidinpaşa Basketbol Okulu

Profesyonel koçlar eşliğinde basketbol eğitimi alınabilecek Ankara basketbol kursları Mamak bölge genelinde oldukça fazladır. Abidinpaşa basketbol okulu, Mamak’ta hizmet veren okullardan bir tanesidir. Verilen eğitimlerde basketbolun gelişebilmesi açısından önemli olan şut atma tekniğiyle ilgili bilgiler aktarılmaktadır. Özellikle katılımcıların performanslarını daha da geliştirilmesi için okulda sürekli olarak antrenmanlar düzenlenmektedir.

ankara-basketbol-kurslari

10 – Çaba Akademi Çocuk Spor Eğitim Merkezi

Çaba akademi, küçük yaştaki çocuklara basketbol eğitimini başarılı bir şekilde vermektedir. Teori ve pratiğin harmanlanarak, daha sağlam bir basketbolun öğrenilmesini sağlamaktadır. Akademi Ankara basketbol kursları Yenimahalle genelinde oldukça aktiftir. Ankara’nın en modern spor akademilerinden biri olarak gösterilmektedir.

11 – Atılım Basketbol Akademi

Hem fiziksel hem de psikolojik açıdan sosyalleşebilmek her çocuğun hakkıdır. İncek Ankara basketbol kursu arasında bulunan Atılım basketbol akademi, başarılı kadrosuyla bu hizmeti sunar. Adres konusunda ulaşılabilirlik sağlar. Atılım Üniversitesi spor salonunda gerçekleştiren antrenmanlarla küçük yaştaki çocukların gelişimine destek olur.

12 – Filenin Sultanları Voleybol Okulları – Bilkent

Hem basketbol hem de voleybol olarak kurs imkânı sunan Filenin Sultanları Voleybol Okulları ile eğitimler en iyi şekilde alınabilir. Uzman eğitmenler tarafından verilen geniş bilgilerden dolayı Ankara basketbol kursu tavsiye edilenler arasındadır.

 Filenin Sultanları voleybol okulları, Ankara basketbol kursları arasında oldukça popülerdir. Okul; kursiyerlere denge koordinasyonunu geliştirmeyi, takım ruhuyla çalışmayı, liderlik becerilerini geliştirmeyi ve spor alışkanlığını kazandırmayı amaçlar.

13 – Ankara Spor Akademisi

Ankara spor akademisi; spora gönül vermiş kişilerce kurulmuştur. Ankara basketbol kursu Çankaya genelinde en iyi hizmet veren okullardan biri olmayı başarmıştır. 6-18 yaş arası çocuklara spor bilincini aşılayarak, onların basketbol alanında gelişmelerini sağlamaktadır. Akademi olarak Ankara’nın çeşitli bölgelerinde aktif bir şekilde çalışmaktadır. Etimesgut basketbol kursları arasında da, varlık gösterdiği söylenebilir.

Ankara Basketbol Kursları Fiyatları

ankara-basketbol-kurslari

Basketbol sever çocukların performansının geliştirilmesine yardımcı olan ve Ankara bulunan basketbol kursu ne kadar? kurs fiyatları aylık olarak 400-500 TL arasında değişim göstermektedir. Bölgelere göre fiyat farklılıklarına rastlayabilmek mümkündür.

Konutkent, Küçükkesat, Maltepe, Mamak, Mesa, Seyran Bağları, Sıhhiye, Sincan, Bahçelievler, Balgat gibi bölgelerde hizmet veren basketbol okulları bulunur. Genellikle Ankara basketbol kursu haftada iki saat eğitim vermektedir. Böylelikle ayda 8 saat eğitim alınmış olur. Bu eğitimler öğrenci psikolojisinden anlayan ve deneyimli hocalar tarafından verilir.

Farklı bölgelerde eğitim veren kurumların telefon numarasını arayarak bir fiyat teklifi alınabilir. Ankara basketbol kursları peşin ya da taksitle ödeme seçeneklerine göre net bir fiyat sunacaklardır. Ayrıca kursu talep eden kişinin yaşı da, fiyat değişikliğine neden olur.

Ankara Basketbol Kursları Ücretsiz

Kazan, Kırıkkonaklar, Kızılay, Kocatepe ve diğer semtlerde ücretsiz olarak hizmet sunan Ankara basketbol kursu mevcuttur. Ücretsiz kurslardan eğitim alınarak ta, basketbol alanında A’dan Z’ye her şey öğrenilir.

Özellikle bu kurslar, küçük yaşlarda basketbol oynamayı isteyenlerin zihinsel ve bedensel gelişimlerine katkı sağlar. Ücretsiz Ankara basketbol kursu ile sağlam adımlarla basketbol alanında ilerlemek mümkündür.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
1
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
1
sevdim
Sevdim
En İyi 13 Ankara Basketbol Kursları Listesi

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Hedera Güncel ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!