USD32,19
EURO34,96
JPY0,206700
RUB0,357000
GBP41,03
EURO/USD1,09
BIST10.895,25
GR. ALTIN2.507,03
BTC69.512,32

Ali Babacan, “ben rahat seçilirim”

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Deva Partisi Genel Başkanı Ali Babacan’dan adaylık açıklaması

Davutoğlu’ndan sonra Babacan da konuştu

Geçtiğimiz günlerde altılı masadan Ahmet Davutoğlu’nun konuşması seçim öncesi gündemde kendine yer bulmuştu. Şimdi de masanın diğer ortaklarından Ali Babacan seçim süreci ve adaylık hakkında konuştu.

Deva Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, altılı masada bulunan genel başkanlar arasından bir aday çıkarılmasının öncelikleri olduğunu söyledi.

Ben rahat kazanırım

Adaylık için kendi isminin çıkması konusunda rahat kazanacağını belirten Babacan, “hem rahat seçilirim hem de en iyi şekilde yönetirim” dedi.
İttifak olarak önceliklerinin adaylık olmadığını da söyleyen Babacan, “masa dışından başka bir ismin adaylığı söz konusu olursa, o ismin sürece adaptasyonu biraz daha zaman alacaktır” dedi.

En iyi şekilde yönetirim

Millet İttifakı üyesi diğer parti liderlerinin bu açıklamalara ne cevap vereceği vatandaşlar tarafından merak konusu olurken Babacan şunları söyledi;

“Bizim önceliğimiz altı genel başkanın oturduğu masanın içinden bir aday çıkması. Bizim önceliğimiz bu, çünkü bu süreci hızlandıracaktır ve kararlar daha hızlı alınacaktır. Dışarıdan bir yedinci isim söz konusu olduğunda, o ismin sürece adaptasyonu biraz daha zaman alacaktır. Ama altılı masa nihayetinde dışarıdan bir isim konusunda mutabakata varırsa ne olur? Birkaç hafta daha gerek olur adaptasyon sürecine o da olur. Benimle ilgili konuya gelince, eğer altılı masa benim ismim üzerinde mutabık kalırsa tabii ki hem rahat seçilirim hem de en iyi şekilde yönetirim. Ama şu anda bizim önceliğimiz kim sorusu değil.”

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Ali Babacan, “ben rahat seçilirim”

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Hedera Güncel ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!