USD32,23
EURO34,99
JPY0,207700
RUB0,356100
GBP41,18
EURO/USD1,09
BIST10.895,25
GR. ALTIN2.507,60
BTC70.259,68

Akşener “ben arkadan değil, hak edenin kalbine hançeri vururum”

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, TBMM grup toplantısında; “Sayın Kılıçdaroğlu da hançerden bahsetti fakat hançer işi ortada kaldı. Eğer o bensem, ben bugüne kadar hiç kimsenin arkasından hançer vurmadım. Ben herkesin hak ettiği takdirde hançeri kalbine vururum. Bugüne kadar hep öyle yaptım. Arkadan işim yoktur. Çünkü ben kul hakkından çok korkarım. Gücün getirdiği o korkuları kullanıp insanlara eziyet etmekten çok korkarım. Hele ki garibanlara eziyet edenlerin bilirsem, ispatlarsam vallahi billahi bugüne kadar ‘şak’ diye kalplerine o hançeri koymuşumdur, koymaya devam edeceğim. Benim sırtımda da bıçak vardır demiyorum, gereğini yapmıyorsan ha bire hançerlenirsin, kendine bir şey istiyorsan ha bire hançerlenirsin, ölümüne bir şey isteyip çevreyi görmüyorsan elbette hançerlenirsin. O hançerlerin sahiplerini sonra karşında bulursun. Ben kimseyi hançerlemedim, hançerlemem” dedi.

Akşener “ben arkadan değil, hak edenin kalbine hançeri vururum”

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, bugün TBMM grup toplantısında konuştu. Ülke ve dünya gündemine dair değerlendirmelerde bulunan Akşener, özetle şunları söyledi:

“ÖNÜMÜZDEKİ SEÇİMLERDE MİLLETİMİZİN BİZE BİR FIRSAT VERMESİ İÇİN CANLA BAŞLA ÇALIŞACAĞIZ”

Trafik altyapısını yeni nesil ulaşım çözümlerini destekleyecek biçimde yeniden düzenleyecek trafik denetimindeki sorunları yapay zeka ile çözeceğiz. Şarj istasyonlarını yaygınlaştıracak ana yolları da otonom sürüşe uygun hale getireceğiz. Ayrıca İYİ Parti belediyeleri sığınmacı istilasına karşı da etkin mücadele edecek. Sığınmacılara, kira ve mülk satışına izin vermeyecek kayıt dışı istihdamın önüne geçeceğiz. Yerel seçimlere, 5 aydan kısa bir süre kaldı. Vizyonumuz, projelerimiz, kadrolarımız hazır. İYİ Parti olarak Türkiye’yi yönetmeye hazırız. Tek ihtiyacımız olan milletimizin bize bir fırsat vermesi. Çünkü, biliyorum ki o fırsatı yakaladığımızda önce yerelde, sonra da tüm Türkiye’de, İYİ Parti iktidarının ayak seslerini cümle aleme duyuracağız. İşte o nedenle önümüzdeki seçimlerde milletimizin bize bir fırsat vermesi için canla başla çalışacağız.

“BİZİ OYUNBOZANLIKLA SUÇLAYANLAR HAFTA SONU İTİBARIYLA BİRER DEĞİŞİM HAVARİSİ OLUVERDİLER”

Ne ilginçtir ki 2023 seçimlerinde Türkiye’yi değiştirmek için gösterdiğimiz çaba karşısında bizi oyunbozanlıkla suçlayanlar, bizi hainlikle suçlayanlar, parti içi hesaplarını Türkiye’nin istikbalinin önüne koyanlar, hafta sonu itibarıyla birer değişim havarisi oluverdiler. Hakkımda söylenmeyenler kalmadı. Söyleyenlerin tamamı havari bugün. Sayın Kılıçdaroğlu’nun adaylığına karşı çıktık diye bize demediklerini bırakmayanlar hafta sonu itibarıyla yeni genel başkan Sayın Özgür Özel’in en büyük fanları oldu. Ben vatan haini, her şeyi bozan, 5’li çete tarafından satın alınmış. Hepsi Sayın Kılıçdaroğlu’na en ağır hakaretleri ettiler. ‘Niye aday oldun, kaybettin’ diye ettiler. Hani size göre yüzde 60’la kazanıyordu? Hani kola kutusunu koysanız kazanıyordu. Göz önünde olan bir hikaye bu ve inanamadım oturup iki rekat şükür namazı kıldım. Bu sıra ha bire şükür namazı kılıyorum

“BEN BUGÜNE KADAR HİÇ KİMSENİN ARKASINDAN HANÇER VURMADIM”

Kral öldü ama 2023’e damga vuran o garip anlayış ve o anlayışın sahipleri aynen yerinde duruyor. Tüm kurultay süreci boyunca Türk sağına ve bizlere bol miktarda hakaret edildi. Her türlü erdemi solda her türlü ahlaksızlığı da sağda gören ateşli konuşmalar, derinlikli yorumlar yapıldı. Hançer edebiyatları, İYİ Parti eleştirileri havalarda uçuştu ve tüm bunlar da hazirun tarafından büyük bir şevkle alkışlandı. Sayın Kılıçdaroğlu’da hançerden bahsetti fakat hançer işi ortada kaldı. Eğer o bensem, ben bugüne kadar hiç kimsenin arkasından hançer vurmadım. Ben herkesin hak ettiği takdirde hançeri kalbine vururum.

Bugüne kadar hep öyle yaptım. Arkadan işim yoktur. Çünkü ben kul hakkından çok korkarım. Gücün getirdiği o korkuları kullanıp insanlara eziyet etmekten çok korkarım. Hele ki garibanlara eziyet edenlerin bilirsem, ispatlarsam vallahi billahi bugüne kadar ‘şak’ diye kalplerine o hançeri koymuşumdur, koymaya devam edeceğim. Benim sırtımda da bıçak vardır demiyorum, gereğini yapmıyorsan ha bire hançerlenirsin, kendine bir şey istiyorsan ha bire hançerlenirsin, ölümüne bir şey isteyip çevreyi görmüyorsan elbette hançerlenirsin. O hançerlerin sahiplerini sonra karşında bulursun. Ben kimseyi hançerlemedim, hançerlemem. Bana ailemden öğretilen bir miras gibi gelen şey; yüze karşı konuşmak, kalabalık içinde şahitli konuşmak, açık konuşmak ve gereğini yapmaktır.

“EĞER BU HANÇERSE 6 KİŞİNİN İÇİNDE NET BİR BİÇİMDE KONUŞMUŞ BİR ŞAHISIM”

Eğer bu hançerse 6 kişinin içinde net bir biçimde konuşmuş bir şahısım. Karşılığında ölmüş anama sövüldü. Ben olmadığıma göre hançerler kimin? Herkeslere selamlar gitti, biz hariç. Zaten sadece o yan yana gelmenin bundan sonra pek bir zor olduğunun işaretidir. Kendini Türk milliyetçi olarak tarif edip beni parça pinçik eden bazı muhteremlerin, herkesin birbirine selam gönderdiği bir kongreden sonra nasıl olacak bilmiyorum. Milliyetçilik mi terk edilecek, hem milliyetçi ola ola hem selam gönderile gönderile o masada nasıl yer alınacak onu da çok sıkı takip edeceğiz. Elbette kurultaylar bir siyasi partinin iç meselesidir. CHP kendi içinde bir değişim sürecine giriyor olabilir. Elbette bu arkadaşlar, ‘sağ’ ve ‘sağcı’ antipatisi üzerinden teşkilatlarını konsolide etme arayışında da olabilir.

“BUNDAN SONRA KENDİMİZDEN BAŞKA KİMSEYE KEFİL OLMAYIZ”

Hala daha merak eden varsa şimdiden söyleyeyim, bizim için değişen hiçbir şey yok. Biz çiçeği burnunda değişim şampiyonlarının, daha bugün kurabildikleri cümleleri bundan tam 8 ay önce kendilerine kurmuştuk. Üstelik kendimizi düşünerek partimizi düşünerek değil Türk milletinin makus talihini değiştirmek için kurmuştuk. Dolayısıyla o gün bize duvar örenlerin bugün anlattıkları bu saatten sonra bizi ilgilendirmez. Milletimizden başka kimse bizi beğenmek zorunda değil. Milletimizden başka kimsenin teveccühü de bizim umurumuzda değil. Biz her şeyi hamdolsun yeterince gördük. ‘İlle de ben’ diyenleri gördük. Finiş çizgisine kadar gelip geriye koşanları da gördük. Parti içi hesapların nasıl da milletimizin taleplerinin önüne koyulduğuna şahit olduk. O nedenle de bundan sonra kendimizden başka kimseye kefil olmayız.

Hür ve millî siyasetimizle bezirgan saltanatını da haram düzenini de kişisel ikbal siyasetini de ittifak diye paketlenen, menfaat ilişkilerini de tek tek yıkacağız. Bizi yola çıkaran işte budur. Milletimizin emriyle bize İYİ Parti’mizi kurduran memleketi, il il, ilçe ilçe, sokak sokak gezdiren tutmadık el, çalınmadık kapı bıraktırmayan bize durmayı, dinlenmeyi, yorulmayı yasaklayan azmimiz de, kararlılığımız da, inadımız da, işte bundandır.”

 

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Akşener “ben arkadan değil, hak edenin kalbine hançeri vururum”

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Hedera Güncel ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!