USD33,10
EURO36,07
JPY0,211100
RUB0,374700
GBP42,89
EURO/USD1,09
BIST11.139,46
GR. ALTIN2.588,56
BTC63.494,99

AK Parti’den Muhalefete Zayıflık Eleştirisi

ak-parti-omer-celik
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

MYK toplantısı sonrası açıklama yapan AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, “Seviyenin düşmemesi için muhalefetin zayıf olmasını istemiyoruz” dedi.

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik’ten açıklamalar

MYK toplantısının ardından gündem ile ilgili açıklamalar yapan Çelik, “muhalefet gasp siyaseti yapıyor, biz rakibimizin zayıf olmasından hoşlanmayız, o zaman seviye düşer” dedi.

Açıklamadan öne çıkan başlıklar şunlar:

Bursa’da içi çöp dolu evde bulunan çocuk; her açıdan çocukla yakından ilgileneceğiz, devletimiz çocuğu sahipsiz bırakmayacak.

Tahıl anlaşması; içerden ve dışardan Türkiye’yi küçümseyenler oldu. Bunlar diplomatik çabaların sonucunun ne olacağını bilemeyen, dünyadan habersiz insanlardır.

Astana Zirvesi; bu yöndeki kararlılığımız son derece açıktır. Suriye’deki her türlü krizin aşılması konusunda Türkiye büyük bir çaba gösteriyor. Terör örgütlerini dinleyerek Türkiye’yi Suriye’nin toprak bütünlüğüne karşıymış gibi gösterenler, art niyetli kişilerdir başka projelerin peşinde koşanlardır. Olaylar Türkiye’nin bölgede meşru bir güvenlik sağlayıcısı olduğunu göstermektedir.

Sivillere karşı en hassas ordu bizde

Dünya’da sivillere karşı en hassas ordu TSK’dır. Türk Silahlı Kuvvetleri en zorlu şartlarda bile bu hassasiyeti göstermiştir. PKK’nın dümenine girerek Irak’taki saldırılarda Türkiye’nin suçlanması planlı bir provokasyondur.

Muhalefete göndermeler

Çelik, muhalefet “biz dedik yaptınız” diyor. Yapılanların hepsi hükümet tarafından daha önceden programa alınmış çalışmalardır. Muhalefet bunları bildiği için “Biz iktidara gelirsek şunu şunu yapacağız” diyor. Hükümet çalışmayı tamamlayıp açıkladığı zaman “Biz dedik oldu” diyorlar. Bunlar zaten planlı çalışmalardır ama çıkıyorlar, “Biz dedik oldu” diyerek gasp siyasetini ortaya koyuyorlar.

Rakibimizin zayıf olmasından hoşlanmayız. O zaman seviye düşer. Rakibimiz güçlü olsa, siyaset üretse diyalektik bir süreç ilerler. Biz kendimize güvenen bir partiyiz. Arzu ederiz ki gasp siyaseti yerine gerçekten bir vizyon ortaya koyabilsinler.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da ve Instagram‘da takip etmeyi unutmayın!

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
AK Parti’den Muhalefete Zayıflık Eleştirisi

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Hedera Güncel ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!