USD33,04
EURO35,94
JPY0,210700
RUB0,377200
GBP42,81
EURO/USD1,09
BIST11.156,20
GR. ALTIN2.549,54
BTC67.417,55

81 İlde zam protestosu

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İYİ Parti, AKP hükümetinin yaptığı zamları 81 ilde düzenlediği basın açıklamalarıyla protesto etti.

81 İlde basın açıklaması yapıldı

İYİ Parti, AKP hükümetinin yaptığı zamları 81 ilde düzenlediği basın açıklamalarıyla protesto etti. İYİ Parti İstanbul İl Başkanı Coşkun Yıldırım, “AK Parti iktidarının, IMF reçetelerini savunduğu, uyguladığı ve en adaletsiz vergi olan, ‘enflasyon vergisiyle’ milletin cebinde bir şey kalmayıncaya kadar bu düzeni sürdüreceği anlaşılmaktadır. Bu vurguncu düzene karşı mücadelemiz devam edecektir. Hiç kimsenin kuşkusu olmasın, bütün kadrolarımızla birlikte milletimizin sesi olacağız” dedi.

İYİ Parti İstanbul İl Başkanı Coşkun Yıldırım, şunları söyledi:

AK Parti iktidarının yanlış ekonomi programı ve politikaları sonrası millet olarak yeni bir zam dalgasıyla karşı karşıyayız. Uzun yıllar boyunca hatalı politikalar uygulanmıştır. Bunun sonucunda, seçim sürecinde atılan sloganlarla popülist vaatlere karşı rasyonel bir zeminin varlığından söz edebilmek mümkün değil. Bunun yerine, fatura dar gelirliye kesilmiştir. Vatandaşın cebindeki son kuruşa da el atılmıştı. Yoksullaştırma politikasının sert bir şekilde uygulandığı görülmektedir. Üstelik AK Parti iktidarı dar bir kesime bankacılık sistemi üzerinden kepçe ile rant dağıtırken, toplumun geniş kesimlerinden kaşıkla bu parayı toplamaktadır. Sabundan, kitaptan, çocuk bezinden ek vergi alınıyor ancak servetten elde edilen kazançtan vergi alınmamaktadır. Vatandaşa kemer sıkma tavsiye edilirken küçük, yandaş ve ranta dayanan bir kesimin zenginleşmesine hiçbir kemer dayanmamaktadır. AK Parti iktidarının bu ülkeye zamlardan ve yoksulluktan başka verecek hiçbir şeyi kalmamıştır.

DELİ DUMRUL İKTİDARI

VATANDAŞIN GIRTLAĞINA ÇÖKMÜŞ, GARİBANIN KANINI EMMEYE DEVAM ETMEKTEDİR. Bugün Türkiye’de adı konmamış bir IMF programı uygulanmaktadır. Yıllarca geçmiş iktidarları aynı konuda eleştiren bu iktidardır. Bugün IMF reçetelerini savunulmakta ve uygulanmaktadır. En adaletsiz vergi olan enflasyon vergisiyle milletin cebinde bir şey kalmayıncaya kadar bu düzeni sürdüreceği anlaşılmaktadır. Memura ve emekliye yapılan cüzi zammın birkaç hafta içinde eriyip gitmiştir. Bunun yanında akaryakıttaki ÖTV oranlarına yapılan zamla birlikte milletimiz derin bir yoksulluk çukuruna gömülmek istenmektedir

İki ay önce, seçimin arifesinde 19,58 TL olan ABD doları bugün 26,12 TL’ye gelmiştir. Yine iki ay önce, seçimlerin arifesinde benzinin litre fiyatı 21,14 TL idi. Bugün litre fiyatı 35,90 TL olmuş ve iki ay içindeki artış oranı yüzde 70’i bulmuştur. Bu yağma düzeninin dünyada başka bir örneği yoktur. Deli Dumrul iktidarı, vatandaşın gırtlağına çökmüş, garibanın kanını emmeye devam etmektedir. Kendi vatandaşını ezen, yoksullaştıran bu sistemdir. Servet sahiplerinin servetlerini katlamasını sağlayan bu vurguncu düzene karşı mücadelemiz devam edecektir. Hiç kimsenin kuşkusu olmasın, bütün kadrolarımızla birlikte milletimizin sesi olacağız.”

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
81 İlde zam protestosu

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Hedera Güncel ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!