USD32,84
EURO35,30
JPY0,208100
RUB0,376400
GBP41,77
EURO/USD1,07
BIST10.739,94
GR. ALTIN2.489,54
BTC65.206,35

6’lı masanın adayı Şubat’a kaldı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

6’lı masa adayını açıklamak için şubat ayını bekliyor. Şubata kadar müzakereler sürecek

Aday henüz gündeme alınmadı

Millet İttifakı adı altında toplanan 6’lı masa henüz adayını belirleyemedi. Bugüne kadar sekiz defa toplanan liderler adaylık konusunu henüz gündeme almadılar.

Millet İttifakının cumhurbaşkanı adayının Aralık ayı içerisinde Gelecek Partisi ev sahipliğinde yapılacak toplantıda gündeme gelmesi ve Şubat ayına kadar müzakere edilmesi bekleniyor.

İki haftada bir toplantı yapılacak

Cumhurbaşkanlığı siteminden güçlendirilmiş parlamenter sisteme geçiş vaadinde bulunan 6’lı masadaki liderler yaklaşık bir yıldır düzenli olarak toplanıyor.

Kasım ayına kadar ayda bir toplanan ve ülke gündemi ile ilgili konuları görüşen liderler bundan sonraki süreçte daha sık toplanmaya karar verdi. Her ay yapılan toplantıları iki haftada bir olarak planlayan liderler bu ay 9. kez toplanacak.

10. Toplantıda adaylık gündeme gelecek

İttifakı oluşturan partilerin temsilcileri zaman zaman adaylar konsunda isimler dile getirse de ittifak adayı olarak henüz bir isim gündeme alınmadı. Bu durum ittifak üyesi partilerde en çok eleştirilen durum olarak dikkati çekiyor.

İYİ Partiden “kazanabilecek bir aday” çıkışının ardından Kılıçdaroğlu’nun tepkisi merak edilirken, 6’lı masa adaylık konusunu ilk kez 10. toplantıda ele alınacak. Aralık ayından Şubata kadar müzakereler yapıldıktan sonra Şubat ayı içerisinde Millet İttifakı’nın adayı kamuoyuna açıklanacak.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
6’lı masanın adayı Şubat’a kaldı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Hedera Güncel ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!