USD32,37
EURO34,85
JPY0,206300
RUB0,364000
GBP41,32
EURO/USD1,08
BIST10.125,74
GR. ALTIN2.408,98
BTC67.532,89

6 Adımda Binance Kimlik Doğrulama Nasıl Yapılır?

binance kimlik doğrulama nasıl yapılır
binance-kimlik-dogrulama-nasil-yapilir
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Binance kimlik doğrulama işlemi hesap güvenliği için gereklidir. Binance üyeleri kimlik doğrulamanın nasıl yapılacağını öğrenmek istiyorlar.

Binance dünyanın en büyük kripto para borsalarından birisidir. Binance’de hesap açan kişiler kısa süre ardından “Kimlik Doğrulama” denilen aşamaya denk gelecekler. Bu doğrulamanın başarılı bir şekilde tamamlanması hesap güvenliği için gereklidir. Üyeler yatırımlarını ve kişisel bilgilerini koruyacakları bu adım ile güvenliği üst seviyeye çıkarabilirler.

Binance hesap doğrulama işlemi tamamlandığında hesabınızın limit sınırlamaları ortadan kalkacaktır. Bu sayede daha özgür ve verimli bir kullanım hakkına sahip olursunuz. Güvenliğiniz için Binance hesap doğrulamasını eksiksiz şekilde tamamlayın.

Binance Kimlik Doğrulama Güvenli mi?

Binance kimlik doğrulama işleminin güvenli olup olmadığıyla alakalı endişeye kapılan birçok kişi bulunuyor. Güvenlik nedeniyle kimlik doğrulama aşamasını atlıyorsanız hata yapıyorsunuz. Tam tersi olarak, güvenlik nedeniyle bu işlemi tamamlamanız gerekmektedir.

Binance, artan dolandırıcılık vakaları nedeniyle üyeleri güvence altına almak istiyor. Bu nedenle hesapları ve kişisel verileri korumak amacıyla yeni güncellemeler ve güvenlik önlemleri getirmektedir. Bu güvenlik avantajlarından yararlanmak ve önerilere kulak asmak, paranızı ve kişisel bilgilerinizi koruma altına almanın en iyi yoludur.

Binance hesabınızı açtıysanız ve kimlik doğrulama ile ilgili endişeleriniz varsa, bu endişeleri bir kenara bırakın. Bu işlem tamamen sizin güvenliğiniz nedeniyle uygulanmaktadır. Binance hesap doğrulama tamamen güvenlidir.

6 Adımda Binance Kimlik Doğrulama

binance kimlik doğrulama

Binance kimlik doğrulama işlemlerini tamamlamak isteyen kullanıcılar doğru adımları takip etmeliler. Yanlış bir işlem yapmak doğrulamanın başarısız olmasına neden olabilir.

Birçok kullanıcı doğrulama esnasında sorun yaşadığını bildirmektedir. Bu sorunun altında yanlış yapılan doğrulama işlemleri yatıyor. Binance üzerinden kimlik doğrulamak için neler yapmanız gerektiğini adım adım anlatacağız.

  1. Kullanıcı Merkezi – Kimlik Doğrulama Kısmına Gelin
  2. İkamet Edilen Ülkeyi Seçin
  3. Kişisel Bilgilerinizi Doğru Şekilde Girin
  4. Kimlik Doğrulama Yöntemini Seçin
  5. Kimlik Kartınızı Önlü Arkalı Yükleyin
  6. Son Olarak Selfie (Yüz Doğrulama) ile Bitirin

Binance’de kimliğini doğrulamak için bu 6 adımı eksiksiz yerine getirmeniz gerekiyor. Bu esnada sorun yaşamak için aşağıdaki yönlendirmeleri takip edebilirsiniz.

1. Kullanıcı Merkezi – Kimlik Doğrulama Kısmına Gelin

Binance kimlik doğrulama işlemine başlamak için ilk olarak hesabınıza giriş yapın. Kimlik doğrulama işlemi üyelik esnasında değil, üyelikten sonra hesaba giriş yapılarak gerçekleştirilmelidir. Hesabınıza giriş yapın ve “Kullanıcı Merkezi” kısmından “Kimlik” seçeneğine tıklayın. Kimlik doğrulamasına devam edeceğiniz yer açılacak olan sayfadır.

2. İkamet Edilen Ülkeyi Seçin

Kimlik doğrulama ekranına geldiğinizde ülkenizi ve işlem limitlerini göreceğiniz bir sayfa açılacaktır. Bu sayfadan eğer farklıysa ikamet ettiğiniz ülkeyi “Türkiye” olarak değiştirin. Kimlik doğrulama öncesinde hesabınızın işlem limiti kısıtlıdır. Bu sayfada işlem limitinizi ve kimlik doğrulama sonrasında güncellenecek yeni işlem limitlerinizi görebilirsiniz. Ülkenizi seçtikten sonra devam edin.

3. Kişisel Bilgilerinizi Doğru Şekilde Girin

Binance kimlik doğrulama işleminin bu aşamada karşınıza kişisel bilgilerinizin istendiği bir ekran gelecektir. Burada doğru bilgilere yer vermeniz doğrulamanın tamamlanması için büyük öneme sahip. Çünkü kimlik kartınızdaki bilgiler, buradaki bilgilerle karşılaştırılacaktır. Bu sayfada girmeniz istenen bilgiler aşağıdaki gibidir;

  • Ad
  • Soy ad
  • Doğum Tarihi
  • Varsa Göbek Adı

İstenen bu bilgiler güncellemelerle birlikte değişikliğe uğrayabilir. Ancak bunlar büyük değişiklikler değildir. Sadece kimliğinizde bulunan bilgilerin buraya girilmesi istenir. Bilgilerinizi doğru şekilde girdiğinizden emin olun. Harf ve rakamlara dikkat ettikten sonra onaylayarak devam edin.

4. Kimlik Doğrulama Yöntemini Seçin

Binance kimlik doğrulama işleminde kimlik kartı kullanmanız gereklidir. Ancak dileyen kullanıcılar kimlik kartı yerine geçerli bir pasaport veya sürücü kartı kullanabilirler.

Kimliğinizi doğrulamak ve hesabınızı güvence altına almak için bu belgelerden birini sunmanız gerekmektedir. Kesin bir sonuç almak için üzerinde en yeni fotoğrafınızın bulunduğu kimlik kartını kullanmanız önerilir. Tercihiniz yaptıktan sonra onay vererek işleme devam edin.

5. Kimlik Kartınızı Önlü Arkalı Yükleyin

Doğrulama işleminin en önemli kısımlarından birisi kimlik kartını sisteme yükleme aşamasıdır. Kartınızı sisteme yüklerken kendi cihazınızı kamerasını kullanabilirsiniz. Aydınlık ortamda kimliğinizin fotoğrafı ve kişisel bilgileriniz net şekilde görünmelidir. Belge üzerinde gölge olmamasına ve fotoğrafın aydınlık olmasına özen gösterin. Kimliğin arka kısmını da aynı standartlara göre yüklemeniz gerekecek.

6. Son Olarak Selfie (Yüz Doğrulama) ile Bitirin

Binance kimlik doğrulama işleminin sonuna yaklaşırken bir diğer önemli kısım selfie yani yüz doğrulamasıdır. Kimlik doğrulama işleminin ardından bu doğrulamayı yapmanız istenecektir. Dikkat etmeniz gereken husus, kimlik fotoğrafınızın ve yüz doğrulamasının eşleşmesidir. Bu eşleşme yapay zekâ tarafından ölçülür ve eşleşme sağlanırsa otomatik olarak tamamlanır.

A.  Selife Doğrulaması Nasıl Yapılır? Neden Gerekli?

Selfie doğrulamasındaki amaç, kimliğin size ait olup olmadığını anlamaktır. Piyasada sahte kimliklerle işlem yapmaya çalışan birçok insan bulunuyor. Binance, bu tip durumların önüne geçmek için selfie doğrulamasını da zorunlu kılar. Bu işlem hesabınızın güvenliği için önemlidir. Kimlik doğrulamasıyla ilişkili olan bu aşamayı mutlaka tamamlayın.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
6 Adımda Binance Kimlik Doğrulama Nasıl Yapılır?

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Hedera Güncel ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!