USD31,20
EURO33,84
JPY0,207400
RUB0,342300
GBP39,53
EURO/USD1,08
BIST9.062,36
GR. ALTIN2.037,51
BTC61.112,21

13’üncü Cumhurbaşkanı bilge bir insan olacak

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

CHP’den Haziran ayında yapılacak cumhurbaşkanlığı seçimi ile ilgili açıklamalar gelmeye devam ediyor

Aday belli değil, sistem belli

Henüz aday belirleyemeyen Millet İttifakı’na liderlik yapan CHP’den seçim sonrasına ilişkin açıklamalar geldi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak’ın MYK toplantısının ardından yaptığı açıklamada dikkat çekici konular ön plandaydı. Yılın son MYK toplantısını yaptıklarını söyleyen Öztrak adayın kişiliğine vurgu yaptı.

Devleti yeniden ayağa kaldıracağız

2023 yılı seçimlerinde iktidara geleceklerinin altını çizen Öztrak, sonrada Türkiye’yi önce feraha sonra da refaha kavuşturacaklarını söyledi.

Bunun için çökmüş haldeki devleti ayağa kaldıracaklarını belirten Öztrak, “Yepyeni kurumları inşa edeceğiz. Ekonomide ilkin, sarayın sebep olduğu belirsizlik çarkını kıracağız. Bunu gerçekleştirmek için; Merkez Bankası’nın başına tüm dünyanın saygı duyduğu bir ismi atayacağız” dedi.

Cumhurbaşkanlığı Çankaya Köşkü’ne taşınacak

Enflasyonu düşürmek ve tek haneye indirmek için Merkez Bankası’nın özel çalışmalar yapacağını belirten Öztark, “Şatafata ve israfa son vereceğiz. Cumhurbaşkanlığı makamını ait olduğu yere Çankaya Köşkü’ne taşıyacağız. Mali kural uygulamasını başlatacağız, bütçe birliğini bozan uygulamalara son vereceğiz. ” dedi.

Yeni seçilecek cumhurbaşkanına da vurgu yapan Öztrak, “Cumhuriyetimizin ikinci yüzyılında yepyeni ve güçlü parlamenter sistemi getirecek, bilge bir insan olacak. Türkiye’nin 13’üncü Cumhurbaşkanı; ‘Altılı Masa’nın belirleyeceği aday olacak” dedi.

AB süreci yeniden canlanacak

Son yıllarda askıya alınmış gibi duran AB üyelik sürecine de değinen Öztrak, “Avrupa Birliği üyelik müzakerelerini canlandıracağız. Bu çerçevede öncelikle, ’23’üncü Yargı ve Temel Haklar Faslı’nın gereklerini hızla tamamlayacağız. Bu fasıldaki siyasi blokajın derhal kaldırılmasını da AB’den isteyeceğiz” dedi.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
13’üncü Cumhurbaşkanı bilge bir insan olacak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Hedera Güncel ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!