USD32,38
EURO34,88
JPY0,206000
RUB0,362400
GBP41,35
EURO/USD1,08
BIST10.107,72
GR. ALTIN2.407,95
BTC67.851,04

Ümiz Özdağ Kılıçdaroğlu’nu Destekleyeceklerini Açıkladı

umiz-ozdag-kilicdaroglunu-destekleyeceklerini-acikladi
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bu sabah saatlerinde Zafer Partisi Genel Merkezi’nde bir araya gelen Millet İttifakı Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu ile Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ toplantısından karar çıktı!

Zafer Partisi Millet İttifakı Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu’nu Destekleyecek

Özdağ, milletin huzurunun sağlanması ve halkın geleceğine katkı yapılmasını öne çıkaran konuşmasında şu sözlere yer verdi:

“Türkiye’nin geleceği açısından, Türkiye’nin huzurlu bir ülke olması açısından, Türkiye’nin güçlendirilmiş parlamenter sisteme kavuşup daha sağlıklı bir yol yürümesi açısından her bir genel başkana, her bir siyasal partiye sorumluluklar düşüyor. Bizler de bu sorumluluğun bilincinde bir araya geldik” dedi. Özdağ ise, “Zafer Partisi olarak Sayın Kılıçdaroğlu’nu Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde ikinci turda destekleme kararı verdik.”

Ümit Özdag’dan Göçmenistan Uyarısı!

Özdağ, Türkiye’deki  göçmenleri işaret eden konuşmasında, güvenli yaşam vurgusu da yaparak ülkenin göçmenistan olma ihtimalini öne çıkardı:

“Eğer annelerinizden ve babalarınızdan aldığınız Türkiye’yi çocuklarınıza devretmek istiyorsanız, Türkiye’nin Türkiye olarak kalmasını istiyorsanız, göçmenistan olmasını istemiyorsanız, kızınız sokağa çıktığı zaman endişelenmek istemiyorsanız, akşam saat 21.30’da oğlunuzu köşedeki bakkala yollarken güven içinde yollamak istiyorsanız 28 Mayıs’ta yapılacak seçimde 13 milyon sığınmacıyı vatanına yollayacak politikaya ve politikacılara destek verin ve Kemal Kılıçdaroğlu’na oy verin. Bu ülkenizin göçmenistan olmamasının tek yolu”

Zafer Partisinden Güçlendirilmiş Parlamenter Sistem Çağrısı

Bugün sabahın erken saatlerinde bir araya gelen Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ ve Kemal Kılıçdaroğlu toplantısı sona erdi. Seçimlerin ikinci turunda Millet İttifakı’nın yanında olacağını belirten Özdağ,  görüşme sonrası şu açıklamalarda bulundu:

“Türkiye’nin geleceği açısından, Türkiye’nin huzurlu bir ülke olması açısından, Türkiye’nin güçlendirilmiş parlamenter sisteme kavuşup daha sağlıklı bir yol yürümesi açısından her bir genel başkana, her bir siyasal partiye sorumluluklar düşüyor. Bizler de bu sorumluluğun bilincinde bir araya geldik” dedi. Özdağ ise, “Zafer Partisi olarak Sayın Kılıçdaroğlu’nu Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde ikinci turda destekleme kararı verdik… Eğer annelerinizden ve babalarınızdan aldığınız Türkiye’yi çocuklarınıza devretmek istiyorsanız, Türkiye’nin Türkiye olarak kalmasını istiyorsanız, göçmenistan olmasını istemiyorsanız, kızınız sokağa çıktığı zaman endişelenmek istemiyorsanız, akşam saat 21.30’da oğlunuzu köşedeki bakkala yollarken güven içinde yollamak istiyorsanız 28 Mayıs’ta yapılacak seçimde 13 milyon sığınmacıyı vatanına yollayacak politikaya ve politikacılara destek verin ve Kemal Kılıçdaroğlu’na oy verin. Bu ülkenizin göçmenistan olmamasının tek yolu.”

Kılıçdaroğlu Özdağ Toplantısı 1 Saat Sürdü

Yaklaşık olarak 1 saat süren toplantı sonucunda beklenen açıklama da yapıldı. Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, bu hafta sonu yani 28 Mayıs 2023 tarihinde yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı seçiminde Zafer Partisi’nin Kemal Kılıçdaroğlu’nu yani Millet İttifakı’nı destekleyeceğini söyledi.

Kemal Kılıçdaroğlu Ümit Özdağ Görüşmesinden Mutlu Ayrıldı

İkili arasında faydalı ve güzel bir toplantı gerçekleştiğini ifade eden Kılıçdaroglu, konuyla ilgili resmi metnin basın mensupları ile paylaşılacağını açıkladı:

“Oldukça verimli ve güzel bir toplantı gerçekleştirdik. Bir metin de hazırlandı. O metni biraz sonra değerli basın mensuplarıyla paylaşacağız iki Genel Başkanın imza attığı bir metin. Türkiye’nin geleceği açısından, Türkiye’nin huzurlu bir ülke olması açısından, Türkiye’nin güçlendirilmiş parlamenter sisteme kavuşup daha sağlıklı bir yol yürümesi açısından her bir genel başkana, her bir siyasal partiye sorumluluklar düşüyor. Bizler de bu sorumluluğun bilincinde bir araya geldik. Oturduk, konuştuk, kurmaylarımız geldi bir araya, oturduk konuştuk. Güzel sonuçlar elde edildi. Ev sahipliği yaptığı için başta sayın Genel Başkana ve arkadaşlarına da yürekten teşekkür ederim. Umarım Türkiye, güzel günlere gebe zaten, çok daha güzel bir atmosferde seçim sonrası tekrar buluşacağız. Türkiye’yi huzura kavuşturacak adımları kararlılıkla atacağız.”

Ümit Özdağ’ın açıklamalarından öne çıkan başlıklar ise şöyle:

Özdağ : “Türkiye’nin En Önemli Sorunu, 13 Milyon Sığınmacı Ve Kaçağın Vatanlarına Geri Yollanmasıdır”

Konuşmasında Türkiye’de yaşayan sığınmacılara da yer veren Özdağ,  göçmenlerin kendi ülkelerine geri gönderilmesinin gerektiğinin altını çizdi. Göçmenlerden kaynaklandığını iddia ettiği ekonomik sorunların ancak 13 milyon sığınmacının ülkesine iadesi ile aşılabileceğini söyledi:

“Türkiye’nin en önemli sorunu, hiç şüphesiz ülkemizde yaşayan 13 milyon sığınmacı ve kaçağın vatanlarına geri yollanmasıdır. Bu 13 milyon, vatanlarına geri yollanmadan ve yenilerinin gelmesi, kararlı politikalarla engellenmeden Türkiye’nin ekonomik sorunlarını aşması mümkün değildir. Yılda 11 milyar dolar sığınmacılara harcayarak Türk halkını fakirlikten kurtaramayız; Kiraların yükselmesini engelleyemeyiz, vatandaşlık satarak Türk halkının gayri menkul almasını rahatlıkla sağlayamayız; sokaklarda güvenliği sağlayamayız, çocuklarımıza iş bulamayız. Özetle nasıl bir yüzücünün bacaklarına 20’şer kilo demir bağlarsanız, ne kadar iyi yüzücü olursa olsun yüzemez ise bir ülke de 13 milyon sığınmacıyla ekonomisini, güvenliğini doğru bir çizgiye oturtamaz. Bundan dolayı 14 Mayıs seçimlerine giderken biz Zafer Partisi olarak sığınmacıları vatanlarına geri yollamak için destek istedik. Ancak partimizin yeni kurulmuş olması, medyada uygulanan ambargo yeterince vatandaşa erişmemizi engelledi. Fakat, birinci turun sonunda gördük ki ortaya çıkan siyasi görünüm, iki adayın 28’inde bir ikinci yarış için Türk halkının önüne gideceği çerçeveyi oluşturmuş.”

Kemal Kılıçdaroglu Sıgınmacıları Gönderme Sözü Vermiş

AK Parti Genel Başkanvekili Numan Bey ile de görüştüklerini ifade eden Özdağ, AKP’nin sığınmacıları gönderme sözü vermediğini açıkladı. Kılıçdaroğlu ile yapılan görüşmede ise CHP liderinden “sığınmacıların ülkelerine gönderileceği” sözünün alındığını ifade etti:

“AK Parti Genel Başkanvekili Numan Bey bizi ziyaret etti. Kendilerine sorduk. Bizden destek istediler. Sorduk. ‘Sığınmacılar konusunda ne yapmayı düşünüyorsunuz?’ Anlattıkları şey, sığınmacıların vatanlarına dönmesini içermiyordu. Kemal Bey ile görüştük. Kemal Bey çok net bir şekilde sığınmacıların vatanlarına dönmesi gerektiğini ve bu politikayı izleyeceğini söyledi. Bu politikanın detaylarını konuştuk. Zafer Partisi’nin önermiş olduğu bir sene içerisinde uluslararası hukuka uygun, insan haklarını gözeten, Suriyelilerin Suriye’de güvenliğini sağlayacak ama Türk ekonomisinin üzerindeki büyük yükü de kaldıracak, sokaklarımızı tekrar güvenli hale getirecek, uyuşturucu çetelerini sokaklarımızdan, okullarımızın önünden çözecek bir model üzerinde kendisiyle fikir birliğine vardık ve bundan dolayı da Zafer Partisi olarak sayın Kılıçdaroğlu’nu Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde ikinci turda destekleme kararı verdik. Hayırlı olsun.”

“Sığınmacıların Geri İadesi İçin Kemal Kılıçdaroğlu’na Oy Verin” Çağrısı

Kendisini takip eden seçmenlere, ulusal güvenlik vurgusu yapan Özdağ, göçmenlerin iade edilmesi için tek yolun Kılıçdaroğlu’na oy vermek olduğunu işaret etti:

“Buradan birinci turda Cumhur İttifakı’na oy vermiş, Millet İttifakı’na oy vermiş ve ATA İttifakı’na oy vermiş değerli seçmenlere çağrı… Çağrım şu: Eğer annelerinizden ve babalarınızdan aldığınız Türkiye’yi çocuklarınıza devretmek istiyorsanız, Türkiye’nin Türkiye olarak kalmasını istiyorsanız, göçmenistan olmasını istemiyorsanız, kızınız sokağa çıktığı zaman endişelenmek istemiyorsanız, akşam saat 21.30’da oğlunuzu köşedeki bakkala yollarken güven içinde yollamak istiyorsanız 28 Mayıs’ta yapılacak seçimde 13 milyon sığınmacıyı vatanına yollayacak politikaya ve politikacılara destek verin ve Kemal Kılıçdaroğlu’na oy verin. Bu ülkenizin göçmenistan olmamasının tek yolu.”

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Ümiz Özdağ Kılıçdaroğlu’nu Destekleyeceklerini Açıkladı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Hedera Güncel ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!