USD32,36
EURO34,43
JPY0,212000
RUB0,346400
GBP40,33
EURO/USD1,06
BIST9.814,19
GR. ALTIN2.437,83
BTC64.418,37

Sektörde Öncü Alman Araba Markaları

alman araba markaları
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Alman araba markaları; kalite ve güvenilirliği ile sektörün öncülerinden olmaya devam ediyor.

Özellikle 1999 yılından sonra her geçen yıl yeni gelişmelere imza atarak bugünkü halini alan Almanya, ihracatta önemli bir yere sahiptir. Türkiye içinde en önemli otomotiv pazar yeri olmakla birlikte ülkemizin en çok ihracat yaptığı ülke olma özelliğini taşımaktadır.

Almanya, dünyanın en büyük dördüncü otomotiv üreticisi konumuna sahip ülkedir. Dünya çapında en çok rağbet gören markaları bünyesinde barındırması ve kalite bakımından pek çok ülkeyi geride bırakması ile yoluna rakipsiz şekilde devam ediyor.

Araba markalarında dev isimler; Mercedes-Benz, Volkswagen, BMW, Opel, Audi, Skoda, Seat, Porsche,  Smart olup en çok tercih edilen araçlardır.

Alman Araba Markaları Nelerdir?

Alman otomotiv sektörü en kaliteli araçları üretmeleriyle bilinmektedirler. Bu durum arabalara olan ilgiyi daha da artırmış ve kıyasıya rekabet başlatmıştır.

1.BMW

Alman araba markaları denildiğinde akla ilk gelen araç olan BMW, 7 Mart 1916 tarihinde Almanya’da kurulmuştur. O dönemlerde sadece uçak motoru, bisiklet ve motosiklet üreten bir şirket iken, yıllar içerisinde kaydettiği gelişmeler ile otomobil üretimine de geçmiştir. Yüksek kaliteye sahip bu araçlar, performansı, dayanıklılığı, prestiji ve gücü ile dünyada en iyiler arasında.

2.Mercedes-Benz

Dünyada en çok satılan araba özelliğini taşıyan Mercedes-Benz, farklı serileri ile her zevke ayrı hitap ediyor. Dayanıklılığı ve güçlü motora sahip olması ise tercih edilmesinde ki en büyük sebep. Farklı kategorilerde üretilmesi Mercedes’in daha kullanışlı bir araç olmasını sağlıyor.

3.Volkswagen

“Halkın arabası” sloganıyla bilinen volkswagen, Alman araba markaları arasında çok önemli bir yere sahiptir. Yıllar içerisindeki gelişimi ile en çok satanlar arasına girmiş ve Volkswagen grubu adı altında Rolls-Royce, Skoda, Seat, Bugatti, Bently, Lamborghini gibi önemli markalar toplanmıştır.

4.Audi

Volkswagen grubu bünyesinde yer alan Audi, tasarımlarıyla en çok sevilen arabalardan olmayı başarmıştır. Güçlü motoru, performansı ve şık tasarımlarıyla dikkat çekmektedir.

5.Porsche

Dünyada popülaritesi en yüksek araçlardan biridir. Spor araba modelleriyle adını tarihe geçiren dev marka, volkswagen grubuna aittir.

6.Smart

İsmini Swatch saat markası, Mercedes’in baş harfi ve İngilizce de resim anlamına gelen “art” sözcüğünün birleşiminden almıştır. Şehir içi rahat kullanıma uygun mikro araçları ile tanınmaktadır.

7.Alman Araba Markaları | Opel

21 Ocak 1862 yılında Almanya’da Adam Opel tarafından kurulmuştur. Dikiş makinesi üretimi yapan marka, daha sonra otomotiv sektörüne de adım atarak adını duyurmuştur. Kaliteli araçları ve ekonomik olmasıyla Opel, Türkiye ve diğer ülkelerde çok tercih edilen araçlardandır.

8.Skoda

En eski otomobil markalarından olan Skoda, Çek Cumhuriyeti’nde kurulmuş ve ülkede yaşanan krizler nedeniyle çöküşe geçmiştir. Kendine ortak arayan marka, Volkswagen tarafından satın alınarak üretimine Almanya’da devam edilmiştir.

Kurulduğu yıllarda önce bisiklet sonra motosiklet üretimi yapmış ve arkasından otomobil üretimine geçerek dünya devleri arasına girmiştir. Şimdilerde ise en çok rağbet araba markaları arasında.

9.Seat

Kurulduğu dönemde İspanya’nın tek markası olma özelliğini taşıyan Seat, İspanyollar için büyük öneme sahip olsa da 1986 yılında ülkenin Avrupa Birliği’ne girmesiyle Almanya’ya satılmıştır. Volkswagen markasına dahil olan Seat, Almanya’nın çalışmalarıyla daha çok gelişmiş ve tüm dünya tarafından takip edilen bir marka haline gelmiştir.

Alman Araba Markaları Ve Fiyatları

Müşterilerin en çok beğendiği Alman markalı araçlar şık tasarımları ve güçlü motor parçalarıyla dikkat çekiyor. Fiyatları ise çeşitli faktörler belirliyor. Aracın sıfır ya da 2. el olması, kaç kilometre kullanıldığı, modeli ve yakıt türü fiyatların belirlenmesinde büyük rol oynamaktadır.

Almanya’da her bütçeye hitap eden araçlara rastlamak mümkün. Uygun fiyatlı araçlar genelde eski model ve kilometresi fazla araçlardır. Bununla doğru orantılı olarak fiyat da daha aşağıda olmaktadır. Daha kaliteli ve şık tasarım araca binmek isteyenlerin ise buna bağlı olarak daha büyük ücret ödemeleri gerekecektir.

Bunlara ilaveten dünyadaki ekonomik dalgalanmalar her şeye etki ettiği gibi otomotiv sektörünü de etkilemektedir. Fiyatlar dolar kurunun değişmesi, krizler, alım gücü gibi etkenler nedeniyle de değişiklik göstermektedir.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sektörde Öncü Alman Araba Markaları

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Hedera Güncel ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!