USD32,27
EURO35,04
JPY0,207800
RUB0,362900
GBP41,54
EURO/USD1,08
BIST10.165,52
GR. ALTIN2.425,01
BTC69.582,74

İhtiyacı Olana Nakit yardım geliyor

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Hemen hemen bütün vatandaşları ilgilendiren, toplamda 25 milyar TL’lik nakit destek geliyor?

İcralık borçlar siliniyor

Toplamda 25 milyar TL’yi bulacak olan nakit yardımdan başta kiracıları, borcu olanları, sözleşmelileri, hatta ev sahiplerini ilgilendiren detaylar var.

Hükümet tarafından uygulamaya geçirilecek sosyal yardım paketinden milyonlarca vatandaş faydalanacak. İlk etapta 5.5 milyon vatandaşa ait icralık olmuş borçlar silinecek. Peşinden de elektrik, su, doğal gaz, telefon, vb. gibi aboneliklere bağlı borçlar silinecek.

Daha önce gündeme gelmiş olan üniversiteli gençlerin KYK’ya olan borçlarına ait faizler silinecek. Kiracılar ile ev sahipleri arasındaki anlaşmazlıklar için arabuluculuk sitemi devreye girecek.

Nakit destekten kimler faydalanacak?

Aile Destek Programı olarak bilinen sistemde de yenilikler geliyor. Çocuğu olanlara eğitim yardımı ve nakit yardım yapılacak. Aile nakit yardımının 1000 TL civarında olması bekleniyor.

Yine alınan bilgiye göre 25 milyar TL’lik sosyal destek paketinde doğal gaz ve elektrik faturaları için çalışanların maaşlarına ek ödemeler eklenmesi düşünülüyor.

Sözleşmeliler kadroya geçirilecek

Kamuda çalışan yaklaşık 500 bin sözleşmeli çalışanın beklediği kadroya geçme çalışması da önümüzdeki aylarda sona erecek. Ayrıca sermayeli kuruluşlarda çalışan sözleşmeli personel de kadroya geçebilecek.

Daha önceki kadroya geçişlerden yararlanamayan 90 bin işçinin de önümüzdeki günlerde kadroya geçiş işlemleri tamamlanacak.

Bakanlıklar düzeyinde devam eden çalışmaların, ekim ayı içinde önce meclise sunulması, sonra da Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın onayına sunularak uygulamaya geçilmesi bekleniyor.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
İhtiyacı Olana Nakit yardım geliyor

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Hedera Güncel ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!